23.01.2021
Posted in Бухгалтерия - Архив сайта 2009
ДЕРЖАВНА ПОДАТКОВА АДМІНІСТРАЦІЯ УКРАЇНИ
ЛИСТ
від 14.04.2009 р. N 7787/7/15-0817
Державні податкові адміністрації
в Автономній Республіці Крим, областях,
мм. Києві та Севастополі
Про порядок складання звітного (нового звітного, уточнюючого) податкового розрахунку збору за забруднення навколишнього природного середовища за I квартал 2009 року
Державна податкова адміністрація України направляє рекомендації щодо порядку складання звітного (нового звітного, уточнюючого) податкового розрахунку збору за забруднення навколишнього природного середовища за I квартал 2009 року.
Постановою Кабінету Міністрів України від 3 грудня 2008 року №1050 “Про внесення змін до Порядку встановлення нормативів збору за забруднення навколишнього природного середовища і стягнення цього збору ” внесено зміни до Порядку встановлення нормативів збору за забруднення навколишнього природного середовища і стягнення цього збору, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 1 березня 1999 року №303, із змінами та доповненнями, далі - Порядок №303, якими передбачено спрямування коштів від збору за забруднення навколишнього природного середовища до фондів охорони навколишнього природного середовища за здійснені викиди, скиди і розміщення відходів суб'єктами господарювання - платниками збору до бюджету території за місцем знаходження джерел забруднення, крім пересувних джерел забруднення, а ні до бюджету території за місцем перебування платника збору на податковому обліку в органах державної податкової служби.
Так, при здійсненні викидів та скидів стаціонарними джерелами забруднення, платники збору повинні подати податкові розрахунки та сплатити збір за забруднення навколишнього природного середовища за місцем знаходження стаціонарних джерел забруднення, при розміщенні відходів - за місцем знаходження спеціально відведених для розміщення відходів місць чи об'єктів, при здійсненні викидів пересувними джерелами забруднення - за місцем перебування платника збору на податковому обліку (п.9 Порядку №303). Відповідно до п.10 Порядку №303 платники збору повинні сплатити збір - протягом 10 календарних днів, що настають після граничного рядок подання податкового розрахунку у порядку, визначеному щодо подання податкових розрахунків.
Якщо місце подання податкового розрахунку не збігається з місцем реєстрації платника збору, то в зазначені терміни до органу ДПС за місцем перебування платника збору на податковому обліку, такий платник збору зобов'язаннями зобов'язаний подати копію податкового розрахунку.
При цьому, підприємства (установи, організації), що мають у своєму складі філії, відділення та інші відокремлені підрозділи, подають податкові розрахунки з урахуванням викидів, скидів та розміщення відходів, здійснених такими філіями, відділеннями та іншими відокремленими підрозділами.
Визначення податкових зобов'язань зі збору за забруднення навколишнього природного середовища у 2009 році здійснюється згідно з Порядком №303. Щодо особливостей визначення податкових зобов'язань зі збору, то розмір збору, який справляється у разі відсутності у платника збору затверджених у встановленому порядку лімітів скидів та розміщення відходів чи допущення понадлімітних обсягів скидів та розміщення відходів, збільшено з 5-тикратного на 10-тикратний (п.8 Порядку №303).
Відповідно до п. 11 Порядку №303 платники перераховують суми збору одним платіжним дорученням на рахунки, відкриті в територіальних органах Державного казначейства, які здійснюють розподіл цих коштів у співвідношенні, визначеному законом.
Рядків подання податкового розрахунку за І квартал 2009 року почався з 1 квітня 2009 року по 12 травня 2009 року включно.
Форма податкового розрахунку збору за забруднення навколишнього природного середовища, додатка до нього та Інструкція щодо складання податкового розрахунку збору за забруднення навколишнього природного середовища затверджені наказом Державної податкової адміністрації України від 17.03.05 №111, зареєстрованім у Міністерстві юстіції України 01.04.05 за №357/10637, із змінами і доповненнями (далі - податковий розрахунок, наказ ДПА України №111 та Інструкція №111).
Форма податкового розрахунку (додатка до нього) не змінилася. Згідно з пунктом 5 розділу II Закону України від 20 лютого 2003 року №550-IV „Про внесення змін до Закону України „Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами” до визначення нових форм декларацій (розрахунків), які наберуть чинності з податкового періоду, наступного за податковим періодом, у якому відбулося їх оприлюднення, діють форми декларацій (розрахунків), що мали чинність до такого визначення.
У зв'язку з цим, платники збору повинні скласти та подати звітний (новий звітний, уточнюючий) податковий розрахунок за I квартал 2009 року за діючою формою, затвердженою наказом ДПА України №111, та у разі необхідності, додатка до нього, з урахуванням запропонованих платникам збору рекомендацій.
Виходячи з цього, зважаючи на численні запити регіональних податкових органів, платників збору та з метою упередження похибок при складанні звітного (нового звітного, уточнюючого) податкового розрахунку за І квартал 2009 року (у разі необхідності додатка до нього), усунення різнотлумачення щодо подання податкового розрахунку до відповідного органу ДПС та до внесення змін до наказу ДПА України №111 та Інструкції №111 пропонуємо платникам відображати дані за діючою формою податкового розрахунку та визначати податкові зобов'язання зі збору за І квартал 2009 року з урахуванням рекомендацій, які полягають у наступному.
Подання копій податкових розрахунків здійснюється у порядку, визначеному Порядком №303.
З урахуванням норм частини другої підпункту „з” підпункту 4.4.2 пункту 4.4 статті 4 Закону України „Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами”, із змінами і доповненнями, у разі якщо платник вважає за необхідне у звітному (новому звітному, уточнюючому) податковому розрахунку (у разі необхідності додатка до нього) за діючою формою викласти іншу назву колонки, рядку податкового розрахунку (у разі необхідності додатка до нього) або їх виправити, доповнити відповідно до вимог Порядку №303, то він має право це самостійно виправити, що буде узгоджуватися з нормами чинного законодавства та змістом Порядку №303.
Так, у рядку 5 заголовної частини податкового розрахунку „Код органу місцевого самоврядування за місцем податкової реєстрації платника за КОАТУУ” пропонуємо платнику самостійно доповнити назву цього рядку „або Код органу місцевого самоврядування (сільська, селищна, міська рада) за місцезнаходженням стаціонарних джерел забруднення та/або спеціально відведених для розміщення відходів місць чи об'єктів за КОАТУУ”.
У колонці 8 податкового розрахунку (у разі необхідності додатка до нього) „Суми збору, обчисленого за понадлімітні обсяги, грн. коп. (заповнюється, якщо к. 2 > к. 6 (до. 2 - к. 6) х к. 3 х к. 4 х к. 5 х 5)” у рядках 3.1, 3.2 і 3.3 і 4.1, 4.2 і 4.3 податкового розрахунку зазначається сума збору, обчисленого за понадлімітні обсяги. Звертаю увагу, що платник може самостійно виправити у назві цієї колонки коефіцієнт 5 на коефіцієнт 10, що застосовується у разі відсутності у платника збору затверджених у встановленому порядку лімітів скидів та розміщення відходів чи допущення понадлімітних обсягів скидів та розміщення відходів відповідно до п. 8 Порядку №303.
Щодо порядку подання податкового розрахунку до органів ДПС та сплати збору, то повідомляємо.
Платник збору складає та подає звітний (новий звітний, уточнюючий) податковий розрахунок збору за І квартал 2009 року (у разі необхідності додатка до нього) та сплачує збір за забруднення навколишнього природного середовища з урахуванням норм, визначених п. 9 і п. 10 Порядку №303, та таких особливостей.
У разі, якщо:
платник збору має декілька стаціонарних джерел забруднення або спеціально відведених для розміщення відходів місць чи об'єктів на території декількох сільських, селищних або міських рад (коди згідно з Класифікатором об'єктів адміністративно-територіального устрою України (КОАТУУ) різні), то такий платник збору зобов'язаннями зобов'язаний подати до відповідного органу державної податкової служби за місцезнаходженням стаціонарного джерела забруднення або спеціально відведених для розміщення відходів місць чи об'єктів податковий розрахунок по кожному стаціонарному джерелу забруднення або спеціально відведеному для розміщення відходів місцю чи об'єднання єкту окремо;
платник збору має декілька стаціонарних джерел забруднення або спеціально відведених для розміщення відходів місць чи об'єктів на території однієї сільської, селищної або міської ради (код згідно з Класифікатором об'єктів адміністративно-територіального устрою України (КОАТУУ) один і той самий), то такий платник збору може подавати до відповідного органу державної податкової служби один податковий розрахунок збору за такі джерела забруднення;
місцезнаходження стаціонарних джерел забруднення та/або спеціально відведених для розміщення відходів місць чи об'єктів не збігається з місцем перебування платника на податковому обліку (коди згідно з Класифікатором об'єктів адміністративно-територіального устрою України (КОАТУУ) різні), то такий платник збору зобов'язаннями зобов'язаний подавати окремий податковий розрахунок за здійснення викидів пересувними джерелами забруднення (у разі їх наявності);
платник збору перебуває на податковому обліку у місті з районним поділом, то такий платник може подавати один податковий розрахунок за викиди, скиди усіма своїми джерелами забруднення та/або розміщення відходів, якщо ці джерела та/або спеціально відведені місця для розміщення відходів знаходяться на території вказаного міста (вказується код згідно з Класифікатором об'єктів адміністративно-територіального устрою України (КОАТУУ) за місцем перебування платника збору на податковому обліку (міської ради).
Платники збору повинні сплати збір протягом 10 календарних днів, що настають після граничного рядок подання податкового розрахунку, з урахуванням вказаних вище особливостей, тобто не пізніше 20 травня 2009 року.
Зобов'язуємо довести цей лист до відома та використання у роботі до підпорядкованих структурних підрозділів та провести відповідну масово-роз'яснювальну роботу з платниками збору за забруднення навколишнього природного середовища.
Заступник Голови
С.В. Чекашкін
Комментарии
< Предыдущая | Следующая > |
---|
Следующие материалы:
- КСУ визнав неконституційним Закон "Про внесення змін до деяких законів України щодо мінімізації впливу фінансової кризи на розвиток вітчизняної промисловості" N694-VI від 18.12.2008 року.
- Уряд спростить отримання відпустки за свій рахунок
- Затверджено нові бланки зі статистики промисловості
- ДПА у м. Києві інформує про зміну з 01.04.2009 р. розмірів орендної плати за договорами оренди земельних ділянок
- Індекс інфляції. У липні зафіксована дефляція.
- Про організацію роботи щодо виконання розпорядження КМУ від 17.07.2009 р. №838-р (лист ДПАУ від 04.08.2009 р. N 16521/7/16-1517 )
- Роз'яснення ДПАУ щодо застосування розпорядження КМУ від 01.07.2009 р. №757-р
- Оглядовий лист ДПАУ по податку з власників транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів
- Окремі рекомендації щодо заповнення платниками податкової звітності з ПДВ
- Прийнятий закон про погодинну оплату праці
- КМУ зобов'язав декларувати податковий кредит у період виникнення податкового зобов'язання
- Оглядовий лист ДПАУ з податку на прибуток підприємств
- До 1 серпня необхідно надати до Фонду соціального страхування попередню інформацію про кількість новорічних подарунках
- Затверджено нові бланки зі статистики цін
- Змінена процедура подання звітності в електронному вигляді
- Доповнено перелік видів діяльності, на які поширюється спецрежим обкладення ПДВ
- Роз'яснення Мінпраці щодо порядку сплати внесків до ПФУ фізичними особами - суб'єктами підприємницької діяльності, які обрали особливий спосіб оподаткування
- З 1 липня мінімальна зарплата становить 630 гривень
- Рада посилила вимоги щодо терміну повернення валютної виручки в Україну після експорту з 180 до 90 днів
- Черговий законопроект щодо спрощеної системи оподаткування
- Постанова НБУ від 15.05.2009 р. № 296 (зміни до Інструкції щодо безготівкових розрахунків в Україні в національній валюті) набирає чинності 03.07.2009 р.
- Проект Постанови ПФУ «ПРО внесення змін до Інструкції про порядок розрахунку і сплати страхувальником та застрахованими особами внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування до ПФУ»
- Податкова має намір створити реєстр податкових накладних для поліпшення адміністрування ПДВ
- Роз'яснення ПФУ щодо сплати страхових внесків до ПФУ фізичними особами - суб'єктами підприємницької діяльності, які сплачують єдиний або фіксований податок
- Затверджено новий бланк платіжного доручення
- Посилено відповідальність посадових осіб підприємства за порушення законодавства у сфері загальнообов'язкового державного пенсійного страхування
- Індекс інфляції в червні - 101,1%
- Створена «гаряча лінія» щодо мораторію на перевірки
- Реквізити рахунку Пенсійного фонду України для зарахування сум страхових внесків ФО - СПД
- ПФУ і НБУ роз'яснюють питання застосування пункту 2 Порядку прийняття банками на виконання розрахункових документів на виплату заробітної плати
- Індекс інфляції у травні
- Постанова НБУот 29.04.2009 р. № 252 "Про затвердження Змін до Положення про ведення касових операцій у національній валюті в Україні" набуде чинності 16 червня 2009 р.
- Роз'яснення КМУ щодо сплати внесків на загальнообов'язкове пенсійне страхування фізичними особами - суб'єктами підприємницької діяльності
Предыдущие материалы:
- Індекс інфляції в лютому
- Роз'яснення ДПАУ щодо заповнення податкових накладних філіями (лист від 02.03.2009 р. № 1863/6/16-1516-26)
- Індекс інфляції у березні
- Питання податкового обліку з ПДВ у головного підприємства та його філій, які виникають при скасуванні реєстрації таких філій як платників ПДВ (лист ДПАУ від 06.04.2009 р. №7124/7/16-1517)
- Про аудиторських перевірках КРУ попереджати не буде
- Персоніфікація-2009: роз'яснення ПФУ
- Запроваджується тимчасова цільова надбавка до ставок ввізного мита у розмірі 13 % митної вартості товарів
- Проект Закону про спрощену систему оподаткування, обліку та звітності суб'єктів малого підприємництва
- Страхові внески, на відпускні, нараховані та виплачені до 13.01.2009 р. не перераховуються (лист Центру зайнятості від 16.02.2009 р. № ДЦ-03-1068/0/6-09)
- Страхові внески до Фонду нараховуються на суму відпускних у січні пропорційно за ставками, що діяли до 13.01.2009 і після (лист ФСС з ТВП від 24.02.2009 р. N 07-35-337)
- Київрада збільшила в 2 - 8 разів ставки орендної плати за земельні ділянки
- Посилено відповідальність за несвоєчасну виплату або безпідставну невиплату заробітної плати
- Внесено зміни до звітності перед Фондом загальнообов'язкового соціального страхування України на випадок безробіття
- Як податківці будуть руйнувати схеми ухилення від оподаткування
- Введений мораторій у банках не є перешкодою для проведення операцій по перерахуванню до бюджету податків і зборів (лист ДПАУ від 26.02.2009 р. №3894/7/24-0117)
- Президент підписав Закон «Про внесення змін до Закону України «Про податок з власників транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів» щодо ставок податків»
- Оновлено програмне забезпечення для складання Звіту про операції з дорогоцінними металами та дорогоцінним камінням в електронному вигляді
- Верховна Рада ухвалила зміни до двох Законів про акцизний збір
- Бланки статистичної звітності, які набули чинності з звітності за 1 квартал 2009 р.
- З 1 квітня мінімальна зарплата становить 625 гривень
- Давальницькі схеми відновлені
- Заходи ДПАУ спрямовані на виконання плану по надходженням до бюджету
- Змінено звітність до Пенсійного фонду (додаток 23)
- Нові форми звітності по збору за спецводокористування
- Відповідальність страховика за несвоєчасну оплату страхових внесків (лист ФСС з ТВП від 12.03.2009 р. № 05-31-443)
- Роз'яснення ДПАУ щодо особливостей реєстрації сільськогосподарських підприємств як суб'єктів спеціального режиму оподаткування з 01.01.2009 р.
- Роз'яснення щодо порядку віднесення на валові витрати безнадійної дебіторської заборгованості (лист ДПАУ від 10.12.2008 р. №25807/7/15-0217)
- Щодо змін до податкової звітності з податку на додану вартість (лист ДПАУ від 04.02.2009 р. №2095/7/16-1116)
- Індекс інфляції в січні
- Бланки статистичної звітності набувають чинності з звітності за січень 2009 р.
- Кабмін відновив права підприємців - платників ПДВ
- ВНЕСЕНО ЗМІНИ У ЗВІТНІСТЬ З ПОДАТКУ НА ДОДАНУ ВАРТІСТЬ
- Постанова КМУ від 28.01.2009 р. №45 «Про скасування постанови Кабінету Міністрів України від 20.12.2008 р. №1118»
testtest