19.01.2021
Posted in Бухгалтерия - Архив сайта 2009
ДПАУ планує розробити та внести на розгляд Кабміну 13 документів, що регулюють питання господарської діяльності. На думку експертів, ініціативи податкової ще більше виснажать фінансовий ресурс, яким володіють вітчизняні підприємства.Державна податкова адміністрація затвердила план підготовки проектів регуляторних актів на наступний рік. У першому кварталі ДПАУ запропонує Кабміну розглянути законопроект, що визначає порядок погашення суб'єктами госпдіяльності векселів на оплату ввізного мита, податків та зборів у разі заміни договору про переробку давальницької сировини договором купівлі-продажу. Буде запропоновано також проект закону, що передбачає присутність представників податкової адміністрації при перевезеннях партій 100%-го етилового спирту, який відвантажується за ставкою 0 грн. за 1 л.
План ДПАУ передбачає внесення в першому півріччі 2010 р. змін до закону «Про оподаткування прибутку підприємств» щодо ліквідації схем мінімізації податкових зобов'язань з податку на прибуток. Крім того, планується затвердити умови отримання ліцензій для виробників парфумерної продукції на основі етилового спирту. У новому році ДПАУ обіцяє вдосконалити форму декларації про встановлені виробником максимальні роздрібні ціни на підакцизні товари та форми розрахунку земельного податку. Планують врегулювати проблеми, пов'язані із сплатою акцизів на тютюнові вироби і запровадження централізованої системи подання податкової звітності, забезпечити на законодавчому рівні надходження до держбюджету частини чистого прибутку підприємств, удосконалити порядок реєстрації платників ПДВ.
У другому півріччі податківці пропонують внести зміни в систему адміністрування податку на прибуток, що, як пояснили в ДПАУ, покликане сприяти залученню іноземних інвесторів. Ще одна ініціатива повинна забезпечити надходження до бюджету частини податку на прибуток від спільної бізнес-діяльності.
Коментуючи ці плани, експерти констатують: якщо наміри податкової втіляться у проекти законів, тиск на бізнес з боку держави посилиться. Директор економічних програм Центру ім. А. Разумкова Василь Юрчишин вважає, що в першу чергу постраждає малий і середній бізнес. На думку аналітика, відрахування до держбюджету частини чистого прибутку, ліквідація схем мінімізації та інше спричинять подальше вимивання коштів з рахунків підприємств.
Член парламенту Микола Катеринчук (фракція НУНС) переконаний: податківці не зможуть забезпечити збільшення надходжень до бюджету шляхом ліквідації схем мінімізації податкових зобов'язань з податку на прибуток. «Ті, хто не платить податки, знайдуть можливості ухилятися від сплати, і в подальшому»,- зазначив депутат. Втім, на його думку, вступ в силу законопроектів, що стосуються ліцензування і зміни форм звітності, спростить механізм подачі звітів і отримання ліцензій суб'єктами госпдіяльності.
Заступник голови комітету Ради з податкової і митної політики Микола Круглов (Партія регіонів) вважає затверджений ДПАУ план діяльності спробою внести в законодавство зміни, покликані допомогти чинному уряду зібрати в бюджет як можна більше грошей і спробувати закрити зяючі в держказні значного розміру діри. За словами пана Круглова, ДПАУ ставить бізнес в такі умови, що підприємці змушені ухилятися від податків. А пропоновані законопроекти, каже заступник голови профільного комітету, повністю позбавлять малий і середній бізнес всіляких перспектив розвитку.
Вказують експерти і відсутність у пропозиціях ДПАУ на 2010 р. проекту Податкового кодексу. Як сказав «i» Микола Катеринчук, щоразу знаходяться причини, за якими кодекс не приймається. «Сьогодні сфера підприємництва регулюється понад 3 тис. законів і підзаконних актів, і звести їх у єдине ціле можна, тільки затвердивши концептуальний документ - Податковий кодекс»,- акцентував пан Катеринчук. Нагадаємо, Кабмін доручив Мінфіну, ДПАУ, Мінекономіки підготувати проект Податкового кодексу, адаптованого до законодавства Європейського союзу, до грудня 2009 р.
Що ж стосується загальних тенденцій, то, на думку експертів, запропоновані владою в останні роки зміни в податковому законодавстві спрямовані на посилення податкового навантаження - причому переважно на малий і середній бізнес. Великий же бізнес, як правило, успішно лобіює свої інтереси в парламенті і кабінетах виконавчої влади. Не побажав назвати себе розробник одного з проектів Податкового кодексу нагадав: ще своїм указом №226 від 28.04.2000 р. «Про утворення інспекцій по роботі з великими платниками податків» податківці намагалися зобов'язати великий капітал платити податки, але останні два роки робота інспекцій звелася до неформальним домовленостям між податковими органами і олігархами про умовному мінімальному розмірі стягуються з підприємств податків. Щоб забезпечити виконання держбюджету в наступному році, на думку експертів, в уряду є три варіанти дій: посилити тиск на великих платників податків, урізати соціальні виплати або збільшити податкове навантаження на середній і малий бізнес. Судячи з оприлюдненого плану діяльності на 2010 р., податківці за традицією схиляються до останнього варіанту.
Що ДПАУ запропонує Кабміну в 2010 р.
У новому році на розгляд уряду Державна податкова адміністрація запланувала передати наступні проекти документів:
1. Проект змін в законі
«Про оподаткування прибутку підприємств» (про запобігання використання платниками податків схем мінімізації
податкових зобов'язань з податку на прибуток).
2. Проект змін в законі
«Про оподаткування прибутку підприємств» (про поліпшення адміністрування).
3. Проект наказу ДПАУ
«Про затвердження змін до Порядку видачі, обліку, відстрочення та оплати (погашення) векселя (письмового зобов'язання), виданого суб'єктом підприємницької діяльності при здійсненні операції з давальницькою сировиною у зовнішньоекономічних відносинах, затвердженого наказом ДПАУ №83 від 25.02.02».
4. Проект наказу ДПАУ «ПРО внесення змін до наказу ДПАУ №160 від 24.03.04».
5. Проект наказу ДПАУ «ПРО внесення змін до Порядку направлення органами ДПС податкових вимог платникам податків».
6. Проект наказу ДПАУ «Про затвердження форми розрахунку частини чистого прибутку (доходу), що підлягає оплаті за результатами щоквартальної фінансово-господарської діяльності у 2010 р.».
7. Проект наказу ДПАУ «Про затвердження змін до положення про порядок нарахування, терміни сплати і подання розрахунку акцизного збору».
8. Проект наказу ДПАУ «ПРО внесення змін до положення про реєстрацію платників ПДВ».
9. Проект наказу Держкомпідприємництва та ДПАУ «Про скасування дії наказу Держкомпідприємництва та ДПАУ №93/395 від 27.08.02».
10. Проект наказу ДПАУ
«Про затвердження умов ведення госпдіяльності з виробництва парфумерно-косметичної продукції з використанням спирту етилового».
11. Проект змін в наказі ДПАУ №571 від 30.09.04
«Про затвердження форми звіту про результати спільної (сумісної) діяльності на території України без створення юридичної особи, порядку ведення податкового обліку результатів спільної діяльності».
12. Проект змін в наказі ДПАУ і Держмитслужби №551/786 від 21.11.03.
13. Проект змін в наказі ДПАУ №434 від 26.10.01 (у редакції наказу ДПАУ від 02.12.03 №582).
Комментарии
< Предыдущая | Следующая > |
---|
Предыдущие материалы:
- З 1 січня 2010 року запроваджується нова звітність до Пенсійного фонду
- Індекс інфляції у листопаді - 101,1%
- Змінилися номери телефонів відділу централізованої обробки електронних звітів ДПАУ
- У Раді зареєстровано законопроект "Про єдину систему збору та обліку внесків на загальнообов'язкове державне соціальне страхування"
- Партнерство дпа і Держкомпідприємництва
- Затверджено новий Реєстр РРО
- Податкова готує нову форму декларації з податку на прибуток
- ДПАУ: Адміністрування податку на прибуток і ПДВ в Україні має значні резерви
- Пропозиції податкової щодо змін до Порядку обліку платників податків
- Уряд прийняв розпорядження про перенесення робочих днів у 2010 році
- Безоплатність подачі податкової електронної звітності хочуть закріпити на законодавчому рівні
- Сплачувати податок з доходів від видів підприємницької діяльності, які не зазначено у свідоцтві про сплату єдиного податку
- В.Ющенко підписав закон про подолання наслідків фінансової кризи, що скорочує термін повернення валютної виручки до 90 днів
- Чергова «пряма» телефонна лінія від ДПАУ
- Проект нової Декларації з прибутку
- Парламент може знову збільшити мінімальний розмір статутного капіталу для банків та збільшити терміни повернення валютної виручки
- ДПАУ оцінює схильність платників до здійснення уявних операцій з формування безпідставного податкового кредиту
- Розпорядження КМУ щодо перенесення робочих днів у 2010 р.
- Скасовані антикризові заходи для аграріїв
- ДПАУ пропонує ввести щомісячну сплату податку на прибуток
- З 1 січня 2010 р. набирає чинності нова форма реєстру отриманих та виданих податкових накладних
- Про подання податкової звітності з податку на прибуток за 11 місяців 2009 року (лист ДПАУ від 02.12.2009 № 26806/7/15-0217)
- Облік платників "брудного" збору
- Внесені зміни до П(С)БО 25 «Фінансовий звіт суб'єкта малого підприємництва»
- Особливості адміністрування збору за забруднення навколишнього середовища у зв'язку із змінами законодавства (лист ДПАУ від 22.10.2009 р. №23120/7/15-0817)
- Президент призупинив дію розпорядження КМУ від 23.09.2009 р. №1178-р «Питання Загального реєстру податкових накладних»
- Індекс інфляції в жовтні - 100,9%
- Проект Постанови КМУ «Деякі питання сплати внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування фізичними особами - суб'єктами підприємницької діяльності, які обрали особливий спосіб оподаткування»
- Ю.Тимошенко пропонує створити інтернет-ресурс для обговорення проектів нормативно-правових актів
- Платникам збору на розвиток виноградарства та хмелярства за свої помилки доведеться відповідати за новою формою
- Персоніфікована звітність може стати щомісячної
- Кабмін має намір ввести 15%-вий податок для " спрощенців"
- Регулювання оподаткування розпорядженнями і постановами КМУ незаконно(лист Держкомпідприємництва від 01.10.2009 р. №11798)
testtest