Як випливає з роз'яснення ДПАУ, при зверненні кредитором стягнення на предмет застави неповернена сума кредиту є об'єктом оподаткування прибутковим податком.
   
   Свою позицію податкова засновує пп. 4.2.6 Закону "Про податок з доходів фізичних осіб", згідно з яким до складу місячного оподатковуваного доходу включається частина доходів від операцій з майном. Мовляв, у разі прийняття банком заставленого майна на свій баланс слід вважати, що фізична особа здійснила відчуження (продаж) власного майна банку. При цьому обов'язок з нарахування та утримання такого податку від імені та за рахунок фізичної особи покладається на банк, який у цьому випадку виступає податковим агентом фізособи. Якщо ж банк цього не зробить, то відповідальність за погашення суми податкового зобов'язання та суми податкового боргу буде нести саме він.
   
   Таким чином, ДПАУ все рішучіше заявляє про те, що неповернена сума кредиту обкладається прибутковим податком. Якщо спочатку приводом для такого занепокоєння були докризовий лист ДПАУ, то тепер побоювання з приводу сплати 15 % з суми непогашеного кредиту ґрунтуються на "кризових" роз'ясненнях.

Комментарии

You have no rights to post comments


Предыдущие материалы:

testtest

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterСегодня посетителей1994
mod_vvisit_counterВчера посетителей19919
mod_vvisit_counterЗа неделю посетителей21913
mod_vvisit_counterНа прошлой неделе47463
mod_vvisit_counterЗа месяц посетителей61406
mod_vvisit_counterВ прошлом месяце33548
mod_vvisit_counterВсего посетителей27335687

We have: 30 guests, 1 bots online
0: 54.144.55.253
 , 
0