Головне фінансове відомство поділилося вельми цікавими нормотворчими планами. Так, на офіційному сайті Мінфіну було розміщено проект наказу, який вносить зміни в епохальне Положення про документальне забезпечення записів у бухгалтерському обліку.
   
   Згідно з проектом, горезвісний технічний прогрес нарешті добрався і до, здавалося б, непорушного - "без папірця...". У Мінфіні розгледіли всю несучасність паперового документування в світі тотальної електронізації документообігу і вирішили, що настав час модернізувати форми первинки. Згаданим проектом серед іншого пропонується змінити формулювання визначення первинного документа. Таким у разі прийняття проекту будуть вважатися "...письмові або створені у формі електронного документа свідоцтва, що фіксують та підтверджують господарські операції, включаючи розпорядження та дозволи адміністрації (власника) на їх проведення". А це значить, що нарешті-то первинні документи зможуть "функціонувати" в електронному вигляді, що спростить документообіг не тільки між державними органами та підприємствами, але і між підприємствами в цілому. У разі прийняття проекту плюси від роботи бухгалтерів з електронною первинкою будуть очевидними, але от як йде справа з документальними перевірками - питання ще до кінця неясний.
   
   Нагадаємо, що даний документ можна сміливо іменувати "стандартом облікового документування", бо саме він говорить про порядок складання, зберігання і відображення у бухгалтерському обліку первинних документів. Втім, незважаючи на свою "бухобліковий сутність" до норм Положення 88 нерідко апелювали і податківці. До того ж не секрет, що останні є чи не головними шанувальниками цього циркуляру: практично жодне з пояснень не обходиться без згадки про необхідність підтвердження госпоперацій первинними документами, а вже про пристрасті, з якою перевіряються такі на предмет "належним чином складання", говорити і зовсім не доводиться.
   
   

Комментарии

You have no rights to post comments


Предыдущие материалы:

testtest

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterСегодня посетителей1382
mod_vvisit_counterВчера посетителей3339
mod_vvisit_counterЗа неделю посетителей27846
mod_vvisit_counterНа прошлой неделе59973
mod_vvisit_counterЗа месяц посетителей124806
mod_vvisit_counterВ прошлом месяце83573
mod_vvisit_counterВсего посетителей25805583

We have: 26 guests, 9 bots online
0: 18.204.42.98
 , 
0