Конституційний Суд України (КСУ) визнав неконституційним Закон "Про внесення змін до деяких законів України щодо мінімізації впливу фінансової кризи на розвиток вітчизняної промисловості" N694-VI від 18 грудня 2008 року. Про це йдеться в оприлюдненому сьогодні рішенні КСУ, прийнятому 14 липня 2009 року.
   
   Як повідомили ЛІГАБізнесІнформ в прес-службі КСУ, таке рішення прийнято у зв'язку з тим, що парламент ухвалив цей Закон 18 грудня 2008 року, однак він був опублікований в офіційному виданні "Урядовий кур'єр" 3 лютого 2009 року, а вступив в дію з 1 січня 2009 року.
   
   Згідно з конституційним поданням, яке вніс до КСУ Президент України Віктор Ющенко, невідповідність положень Закону обґрунтовується тим, що його нормами Кабінету Міністрів надається право встановлювати порядок ввезення, перелік промислових підприємств та обсяги товарів, які будуть ввозитися такими підприємствами на які будуть поширюватися визначені в законі податкові пільги. Як зазначає Президент, посилаючись на положення Конституції України, кожен зобов'язаний сплачувати податки і збори в порядку і розмірах, передбачених законом, система оподаткування, податки і збори встановлюються виключно законами України. Крім того, глава держави стверджує, що при прийнятті закону була порушена встановлена частиною 5 ст. 94 Конституції процедура вступу та в силу, оскільки Законом визначена дата початку дії 1 січня 2009 року, а опублікований він 3 лютого 2009 року.
   
   Згідно з рішенням КСУ, Закон визнаний неконституційним через порушення процедури набрання чинності. Верховна Рада повторно прийняла цей закон, до якого Президент України застосував право вето, 15 січня 2009 року, а під час офіційного оприлюднення була вказана дата першого розгляду документа в парламенті - 18 грудня 2008 року.
   
   В КСУ відзначають, що оскільки закон визнано неконституційним в цілому через порушення встановленої Конституцією України процедури набрання ним чинності, немає необхідності в розгляді інших питань конституційного подання.
   
   Згідно з рішенням КСУ, Закон втрачає силу з дня ухвалення рішення Конституційним судом.
   
   

Комментарии

You have no rights to post comments


Следующие материалы:
Предыдущие материалы:

testtest

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterСегодня посетителей1047
mod_vvisit_counterВчера посетителей4171
mod_vvisit_counterЗа неделю посетителей24172
mod_vvisit_counterНа прошлой неделе59973
mod_vvisit_counterЗа месяц посетителей121132
mod_vvisit_counterВ прошлом месяце83573
mod_vvisit_counterВсего посетителей25801909

We have: 44 guests, 1 bots online
0: 3.239.51.78
 , 
0