Державний центр зайнятості надав роз'яснення до деяких норм Закону № 799-VI.
   
   1. Нарахування страхових внесків на загальнообов'язкове соціальне страхування на випадок безробіття за січень роботодавець повинен здійснити двома частинами, а саме пропорційно відпрацьованим робочим дням до 13 січня (1,3%, 0,5%) і з 13.01.2009 р. (1,6%, 0,6%).
   
   2. Починаючи з 13 січня, страхові внески на випадок безробіття нараховують і на суми виплат фізичним особам за виконання робіт (надання послуг), які працюють у юридичних та фізичних осіб за договорами цивільно - правового характеру (ЦПХ). Необхідно звернути увагу на те, що всі договори ЦПХ на виконання робіт (послуг), які укладені з фізичними особами до 13.01.2009 р., а виплата доходу була здійснена з 13 січня включно, підпадають під дії закону № 799-VI.
   
   Всі юридичні та фізичні особи, які використовують працю фізичних осіб за договорами ЦПХ, повинні сплачувати страхові внески на рахунки, відкриті в органах Державного казначейства України на ім'я органів державної служби зайнятості для зарахування страхових внесків від роботодавців код 01.
   
   
   3. Законом № 799-VI зупинено до 1 січня 2011 року дії статті 5 Закону України «Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття». Це означає, що з 13 січня із заробітної плати працюючих пенсіонерів та іноземців потрібно утримувати страхові внески в розмірі 0,6%.
   
   
   4. Законом визначено, що військовослужбовці, які не були раніше незастрахованими відповідно до Закону «Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття», набувають статусу застрахованих осіб в системі загальнообов'язкового державного соціального страхування на випадок безробіття. Це означає, що з їх грошового забезпечення утримуються страхові внески в розмірі 0,6% з моменту набуття чинності Законом, а військові формування, які виплачують грошове забезпечення військовослужбовцям, починають сплачувати страхові внески з 1 січня 2010 року, як роботодавці (1,6%).
   
   5. Змінився й розмір страхових внесків для осіб, які беруть участь у страхуванні на випадок безробіття на добровільних засадах, який становить 2,2% до суми оподатковуваного доходу. При цьому необхідно звернути увагу на те, що фізичні особи, які виконують роботи (надають послуги) за договорами ЦПХ не відносяться до осіб, які беруть участь у страхуванні на випадок безробіття на добровільних засадах. Починаючи з 13 січня базові центри зайнятості повинні повідомити всіх осіб, які працюють за договорами ЦПХ і знаходяться на обліку в робочих органах виконавчої служби дирекції Фонду, про обов'язкову участь у страхуванні на випадок безробіття та зняття їх з обліку як добровільно застрахованих осіб. Якщо така фізична особа виконує роботи (надає послуги) юридичним особам, то страхові внески платить роботодавець. Якщо фізична особа працює за договорами ЦПХ у фізичної особи - суб'єкта підприємницької діяльності, або у фізичної особи, яка не є суб'єктом підприємницької діяльності, то такі фізичні особи, у тому числі фізичні особи - підприємці повинні зареєструватися в центрі зайнятості, як платники страхових внесків з дня укладання договору ЦПХ. З цього ж дня така особа набуває статусу платника страхових внесків до Фонду.
   
   6. Законом врегульовано питання щодо перерахування страхових внесків страхувальниками одночасно з одержанням (перерахуванням) коштів на оплату праці (виплату доходу), у тому числі в безготівковій чи натуральній формі, або з виручки від реалізації товарів (послуг).
   

Комментарии

You have no rights to post comments


Следующие материалы:

testtest

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterСегодня посетителей2276
mod_vvisit_counterВчера посетителей2909
mod_vvisit_counterЗа неделю посетителей10246
mod_vvisit_counterНа прошлой неделе25578
mod_vvisit_counterЗа месяц посетителей2276
mod_vvisit_counterВ прошлом месяце33548
mod_vvisit_counterВсего посетителей27276557

We have: 30 guests online
0: 18.212.120.195
 , 
0