Рішення уряду про сплату додаткових зборів до Пенсійного фонду підприємцями, які працюють на єдиному та фіксованому податку, не буде поширюватися на інвалідів і пенсіонерів, а також підприємців, які є одночасно найманими працівниками.
   
   Про це заявила голова Ради підприємців при Кабінеті міністрів Оксана Продан.
   
   На брифінгу в будинку уряду в Києві у вівторок вона повідомила, що в даний час готується відповідний проект постанови Кабінету міністрів.
   
   За її словами, Рада підприємців спільно з Держпідприємництва та Пенсійним фондом розробляє також порядок сплати додаткового збору. Передбачається, що "упрошенцы" будуть направляти його на єдиний для всієї Україні спеціальний рахунок у Держказначействі.
   
   Продан уточнила, що даний проект планується подати на розгляд Кабінету міністрів до 14 травня.
   
   Вона додала, що розроблюваний документ передбачає проведення Пенсійним фондом раз в рік актів-звірок проведених відрахувань підприємцями.
   
   Голова Ради підприємців зазначила, що поки ніхто з "спрощенців" зазначених додаткових зборів не платив, так як відповідна постанова уряду №366 від 14 квітня хоча і набула чинності з 1 травня, але реально платежі необхідно буде здійснити до 20 числа наступного місяця.
   
   Вона уточнила, що для працюючих за єдиним податком, становить 200 грн в місяць, додатковий збір складе 116 грн, а для сплачують фіксований податок 100 грн збір буде вище - 158 грн.
   
   Як повідомлялося, вказаною постановою уряд зобов'язав фізичних осіб - суб'єктів підприємницької діяльності та задіяні у їхньому бізнесі члени сімей з 1 травня платити в Пенсійний фонд України не менше мінімального розміру страхового внеску за кожну особу. Раніше Кабмін заявив, що таке нововведення забезпечить Пенсійному фонду за вісім місяців цього року понад 1,9 млрд грн додаткових доходів.
   
   Мінімальний розмір страхового внеску розраховується як мінімальна заробітна плата, помножена на розмір збору на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування, або 33,2%. Мінімальна зарплата на початок 2009 року становила 605 грн на місяць, з 1 квітня вона збільшена до 625 грн, а з 1 грудня зросте до 669 грн.
   
   У той же час в даний час максимальний розмір єдиного податку, за яким працюють приватні підприємці-спрощенці, становить 200 грн/місяць, з яких до Пенсійного фонду перераховується 42%, або 84 грн.
   
   Прем'єр Юлія Тимошенко після прийняття постанови підкреслила, що в уряду достатньо повноважень, щоб ввести нововведення власним нормативно-правовим актом. Однак За Україну! вже заявило про намір оскаржити його в суді. Юристи, опитані агентством, вважає високими шанси на судове скасування цієї постанови, так як розміри таких зборів повинні встановлюватися законами.
   
   Про юридичну сумнівність прийнятого урядом документа, що став одним з аргументів для позитивної рекомендації місії МВФ виділити Україні черговий транш кредиту, сказав і перший заступник секретаріату президента Олександр Шлапак.
   
   

Комментарии

You have no rights to post comments


Следующие материалы:
Предыдущие материалы:

testtest

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterСегодня посетителей1723
mod_vvisit_counterВчера посетителей6771
mod_vvisit_counterЗа неделю посетителей21250
mod_vvisit_counterНа прошлой неделе0
mod_vvisit_counterЗа месяц посетителей21250
mod_vvisit_counterВ прошлом месяце24835
mod_vvisit_counterВсего посетителей27261983

We have: 85 guests, 1 bots online
0: 54.227.97.219
 , 
0