Кабінет міністрів несподівано пішов назустріч бізнесу і скасував два розпорядження, посилюють адміністрування ПДВ. Одночасно уряд затвердив постанову, що дозволяє податковим органам перевіряти підприємців, які використовують прострочені податкові накладні, та анулювати свідоцтво платника ПДВ. За словами експертів, нова ініціатива Кабміну повинна стосуватися лише податкових ям.
   
   Вчора Кабінет міністрів прийняв 29 нормативних актів, покликаних полегшити роботу малого і середнього бізнесу. Зокрема, вдосконалено електронний документообіг, реєстрація бізнесу, процедура видачі дозволів та технічної документації; визначено порядок прийняття в експлуатацію об'єктів, побудованих без дозволу; спрощена процедура розміщення реклами в сільській місцевості. За словами голови ради підприємців при Кабміні Оксани Продан, найбільш проблемними в обговоренні стали соціальні документи: щодо спрощення процедури найму і звільнення працівників, з працевлаштування інвалідів і виплат допомоги сім'ям з дітьми.
   
   Одним з найбільш очікуваних рішень для бізнесу стало скасування прийнятих у липні розпоряджень Кабміну № 757 та #838 з адміністрування ПДВ. Цими рішеннями було заборонено компаніям використовувати прострочені податкові накладні, завдяки яким, на думку уряду, бізнес ухилявся від сплати податків і претендував на отримання відшкодування ПДВ. Такі компанії потрапляли в групу ризику і їм загрожували позапланові податкові перевірки. 4 вересня президент Віктор Ющенко призупинив дію розпоряджень уряду.
   
   Замість скасованих документів Кабмін прийняв новий механізм адміністрування ПДВ (копією володіє Видання). Платникам дозволили використовувати накладні, отримані в попередніх звітних періодах, але зобов'язали вказувати в декларації, згідно з п. п. 7.2.8 закону "Про ПДВ", всю інформацію про такий накладної. Підприємці, які претендують на відшкодування ПДВ, але не вказали в декларації дату отримання накладної або списання коштів у рахунок оплати товарів (перша подія), можуть потрапити під позапланову виїзну перевірку ДПАУ. А якщо постачальник товару виписав накладну, не вказавши в декларації свої зобов'язання, він може позбутися свідоцтва платника ПДВ. Подібна норма була і в липневих документах, але тепер анулювання свідоцтва підприємства зможуть оскаржити в Міжвідомчій експертній раді з вирішення спірних питань застосування податкового законодавства. "ДПАУ хотіла отримати право анулювати свідоцтва, і вона його отримала. Хоча навіщо їм потрібно було проводити це через постанову, незрозуміло, адже завдяки своїм внутрішнім наказам вони і так можуть приймати що хочуть",- розповіла пані Продан.
   
   Представники бізнесу і профільних асоціацій відзначають, що норми постанови тепер більш коректні - з посиланнями на закон "Про ПДВ". За словами президента Союзу податкових консультантів Леоніда Рубаненка, його норми будуть протидіяти роботі податкових ям. "Проводиться межа між чесним і нечесним бізнесом. Спрощена процедура перевірок для податківців та ускладнена життя податковим шахраям, а чесний платник, якщо до нього спробують застосувати таке право, відразу оскаржить рішення",- пояснив пан Рубаненко. За його даними, під час дії спірних розпоряджень свідоцтва платника ПДВ втратили 2,3 тис. компаній. "У нас збільшилася кількість камеральних перевірок, податкова додатково вимагає надавати первинну інформацію для підтвердження податкового кредиту",- розповіла головний бухгалтер Крюківського вагонобудівного заводу Тетяна Тимошенко. "Головне, що тепер ми позбулися проблеми заборони показувати накладні попередніх періодів. Податківці нас самі раніше просили включати податковий кредит в наступний період і не показувати від'ємне сальдо. Всі затримували використання накладних на їх прохання, а коли прийняли постанову, вони сказали, що це проблеми бізнесу",- уточнила член ради підприємців при Кабміні Тетяна Зацерковна.
   

Комментарии

You have no rights to post comments


Следующие материалы:
Предыдущие материалы:

testtest

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterСегодня посетителей511
mod_vvisit_counterВчера посетителей4383
mod_vvisit_counterЗа неделю посетителей28653
mod_vvisit_counterНа прошлой неделе47463
mod_vvisit_counterЗа месяц посетителей68146
mod_vvisit_counterВ прошлом месяце33548
mod_vvisit_counterВсего посетителей27342427

We have: 57 guests, 2 bots online
0: 3.81.89.248
 , 
0