Український уряд пропонує ввести 15%-вий податок для " спрощенців".
   
   Зокрема, у Кабміні пропонують скасувати ринковий збір в цілому і замінити його 15%-ним податком від суми, що перевищує 119 тис. грн для фізичних осіб-підприємців, за фіксованою ставкою оподаткування, а також ввести зазначену ставку оподаткування для платників єдиного податку у разі, якщо їх річна виручка перевищує 500 тис. грн.
   
   Відповідний законопроект Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо удосконалення оподаткування суб'єктів малого підприємництва №5233 зареєстровано 23 жовтня у Верховній Раді замість законопроекту Про внесення змін до деяких законодавчих актів України з питань оподаткування щодо скасування ринкового збору (також №5233).
   
   "У разі, коли у податковому (звітному) періоді обсяг виручки від реалізації продукції (товарів, робіт, послуг), отриманої фізичною особою-підприємцем - платником єдиного податку, перевищує 500 тис. грн на рік, сума такого перевищення оподатковується за ставкою у розмірі 15%", - йдеться в тексті законопроекту.
   
   У документі наголошується, що при цьому сплата зазначених коштів надає право фізичній особі-підприємцю залишатися на спрощеній системі оподаткування у майбутніх податкових (звітних) періодах поточного календарного року.
   
   У той же час, документ передбачає: фізособи-підприємці, що обрали фіксовану ставку оподаткування, також обкладаються податком у розмірі 15% від суми перевищення у податковому (звітному) періоді обсягу валового доходу понад 7 тис. неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (119 тис. грн - ІФ), передбачених декретом Кабінету міністрів Про прибутковий податок з громадян.
   
   Законопроект також передбачає, що такі кошти включаються до доходів місцевих бюджетів і спрямовуються на фінансування власних повноважень відповідної територіальної громади та не враховуються під час визначення обсягу міжбюджетних трансфертів.
   
   Крім того, згідно законопроекту, спрощена система оподаткування, обліку та звітності суб'єктів малого підприємництва поширюється на суб'єктів малого підприємництва, які надають житлово-комунальні послуги в сільській місцевості, і на житлово-комунальних підприємств, учасниками та засновниками яких є органи місцевого самоврядування, а також на інші види діяльності, на які поширюється спрощена система оподаткування, обліку та звітності суб'єктів малого підприємництва відповідно до законодавства.
   
   Варто відзначити, що в пояснювальній записці до законопроекту повідомляється, що реалізація законопроекту не призведе до щорічних втрат місцевих бюджетів у зв'язку з відміною ринкового збору.
   
   Нагадаємо, що законопроект Про внесення змін у деякі законодавчі акти України з питань оподаткування щодо скасування ринкового збору передбачав щорічні втрати місцевих бюджетів від скасування ринкового збору в розмірі 500 млн грн на рік.
   

Комментарии

You have no rights to post comments


Следующие материалы:
Предыдущие материалы:

testtest

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterСегодня посетителей2100
mod_vvisit_counterВчера посетителей19919
mod_vvisit_counterЗа неделю посетителей22019
mod_vvisit_counterНа прошлой неделе47463
mod_vvisit_counterЗа месяц посетителей61512
mod_vvisit_counterВ прошлом месяце33548
mod_vvisit_counterВсего посетителей27335793

We have: 32 guests, 2 bots online
0: 54.144.55.253
 , 
0