У Державній податковій адміністрації знайшли черговий спосіб збільшити доходи бюджету і скоротити витрати на відшкодування ПДВ.
   
   Сьогодні уряд має намір затвердити пакет ініціатив податківців і надати відомству право визначати економічну доцільність операцій підприємств, за результатами яких бізнес може претендувати на повернення ПДВ. Учасники ринку побоюються зупинки підприємств за неможливості укладати угоди без їх попереднього схвалення податковими органами.
   
   Як стало відомо Ъ, Кабінет міністрів має намір сьогодні затвердити пакет документів, підсилюючих податковий тиск.
   
   Згідно з проектом постанови "Про деякі питання адміністрування податку на прибуток" (копією володіє Видання), збиток, отриманий підприємством при купівлі акцій компаній та подальшого продажу їх майна, не можна буде враховувати у валових витратах. Відповідно, повинна зрости валовий прибуток і сплата 25% податку з неї. Крім того, страхові компанії будуть позбавлені права зменшувати оподатковуваний доход на суму перестрахування. Зараз страхові компанії платять 3% з валових премій, але в разі перестрахування податок сплачує страхова компанія, яка приймає на себе страхові ризики. Нова схема - це подвійне оподаткування, впевнена член Ради підприємців при Кабміні Тетяна Зацерковна. "Нічого не робиться для підтримки страховиків, вже нічим платити за страховими випадками. І в цей момент нам ще й збільшують податкове навантаження",- обурився голова наглядової ради Української пожежно-страхової компанії (частка перестрахування у I півріччі - 31%) Олександр Михайлов. Якщо компанії не врахують ці новації при поданні звітності з податку на прибуток за дев'ять місяців 2009 року, то Державна податкова адміністрація (ДПАУ) протягом місяця з моменту отримання звіту проведе їх документальну перевірку.
   
   Повністю змінює схему бюджетного відшкодування ПДВ проект розпорядження "Питання " Загального реєстру податкових накладних".
   
   Згідно з документом, з 1 жовтня всі платники ПДВ-продавці товарів, робіт і послуг будуть зобов'язані реєструвати в цьому реєстрі податкові накладні з сумою ПДВ понад 1 млн грн, з 1 січня 2010 року - понад 500 тис. грн, з 1 квітня - більше 100 тис. грн. Тільки після внесення інформації про накладної в реєстр вона буде видаватися покупцеві. Накладна необхідна для формування податкового кредиту, що дає право на відшкодування ПДВ. Але в документі прописана норма, що дозволяє повністю зупинити повернення податку. "Органи державної податкової служби мають право відмовити в реєстрації податкової накладної по операції, не обумовленої економічною доцільністю",- йдеться в проекті розпорядження. Таким чином, ДПАУ отримає право в ручному режимі регулювати обсяг заявок на відшкодування ПДВ від конкретних підприємств. Зазначимо, що на 2010 рік Мінфін запланував різко скоротити суми відшкодування ПДВ - на 15,66 млрд грн, до 20,86 млрд грн. Створити загальний реєстр податкових накладних глава ДПАУ Сергій Буряк обіцяє вже рік (див. Ъ від 6 лютого 2008 року).
   
   У Мінфіні Ъ заявили, що виступають проти цих пропозицій, розроблених ДПАУ, і рекомендували уряду не приймати їх. "Якщо ДПАУ хоче змін, то нехай вносить їх у профільні закони через парламент, а не шляхом постанов - це незаконно. Дані норми можуть проіснувати всього кілька тижнів. Що стосується їх можливості визначати " економічну доцільність", то Україна повертається в 1937 рік",- сказало джерело Ъ.
   
   У липні і серпні вже були прийняті постанови та розпорядження, які посилюють контроль за простроченими податковими накладними і забороняють компаніям зменшувати прибуток при курсових збитки. Але їх дія призупинив президент. ДПАУ врахувала цей досвід і підготувала зміни в закон "Про оподаткування прибутку підприємств", подавши його у Кабмін. У ньому податківці також домагаються права визначення звичайних цін. Директор департаменту з питань відшкодування ПДВ Віктор Мережко та заступник голови ДПАУ Сергій Чекашкін, який курує цей напрямок, вчора від коментарів відмовилися.
   
   Мобільний телефон Сергія Буряка був відключений, а в приймальні відмовилися з'єднати Ъ з ним.
   
   На думку підприємців, ідея створення реєстру податкових накладних, в принципі, позитивна, так як може очистити ринок від "сірих" схем та "податкових ям". Вони вважають, що доцільно вести реєстр за фактом видачі накладних, щоб перевіряти достовірність заявок на відшкодування ПДВ. "Якщо чекати підтвердження, то зупиниться виробництво - це коллапс.Каждый годину простою буде коштувати величезних грошей",- розповів представник одного з металургійних підприємств.
   
   Президент індустріальної групи УПЕК Анатолій Гіршфельд вважає, що ініціатива податківців по визначенню доцільності проведення операцій порушує права бізнесу: "Податкова не має права втручатися у господарську діяльність, а зараз її хочуть віддати на волю суб'єктивної думки податківця. Так, напевно, хочуть позбутися від неугодних, тому що це призведе до зупинки підприємств". Проблема ще й у тому, що навіть збиткові операції для бізнесу можуть бути доцільними, тоді як ДПАУ має намір їх забороняти. Тому Тетяна Зацерковна впевнена, що основна мета цих документів - збільшити надходження до бюджету і скоротити витрати на відшкодування ПДВ.

Комментарии

You have no rights to post comments


Следующие материалы:
Предыдущие материалы:

testtest

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterСегодня посетителей4676
mod_vvisit_counterВчера посетителей3403
mod_vvisit_counterЗа неделю посетителей17432
mod_vvisit_counterНа прошлой неделе0
mod_vvisit_counterЗа месяц посетителей17432
mod_vvisit_counterВ прошлом месяце24835
mod_vvisit_counterВсего посетителей27258165

We have: 113 guests, 1 bots online
0: 3.92.28.52
 , 
0