Безкоштовно тільки пташки співають...» - співається у відомій пісні Андрія Макаревича. Мабуть, ця думка вже давно не дає спокою комусь із його палких прихильників, які працюють в ДПАУ.
   
   Справді, ну куди це годиться, що платники податків просто так здають звітність? Адже їм всі зручності створюють: дозволяють не виходячи з офісу, не стоячи в черзі, не приходячи на уклін до інспектору просто так взяти і надіслати електронною поштою звіт, та ще й квитанції у відповідь надсилають! І все це безкоштовно? Та за такий сервіс не гріх і гроші брати! Напевно, приблизно так міркували ініціатори-автори-підписанти листа ДПАУ від 28.10.2009 р. № 23680/7/28-0517.
   
   А втім, скромні (і не дуже) спроби нав'язати платникам податків послуги так званого спецоператора електронної звітності робилися і раніше. Але якщо спочатку вони обмежувалися нав'язливою рекламою на сайті ДПАУ і в електронних квитанціях, то тепер зацікавлені посадові особи в ДПАУ, схоже, пішли ва-банк. Свідченням тому другий абзац зазначеного листа, де сказано, що з 1 листопада вся електронна звітність - тільки через спецоператорів. О-О-о, так їх уже, виявляється, двоє?!.. Другий - для видимості конкуренції? Адже електронну адресу один...
   
   Неспокійну громадськість ще в серпні спробували заспокоїти: мовляв, пересилання через Спецоператора звітності в податкову - безкоштовно. Так, тільки забули сказати, що надається ця послуга у складі платного пакету послуг «єдиного вікна». Всім іншим адресатам звітності (Пенсійний фонд, Центр зайнятості і т. д., всього їх за офіційною версією дев'ять) доставка платна, а в податкову - безкоштовно. Такий собі маркетинг в стилі «купіть у нас вісім пар черевиків і дев'яту отримаєте безкоштовно». При цьому окремо «дев'яту пару» (читай, відправлення податкової звітності) отримати не можна. Де ж це бачено, щоб «євровікна» безкоштовними були?
   
   Але давайте розберемося, чи є законні підстави у ДПАУ відмовлятися самій приймати електронну звітність, відправляючи всіх платників до спецоператорів? Якщо уважно прочитати лист, зауважимо, що в якості такої підстави наведено урядове розпорядження від 23.09.2009 р. № 1178-р «Питання Загального реєстру податкових накладних», яким Кабмін хотів з 1 листопада ввести обов'язкову реєстрацію податкових накладних на суму більше 1 млн грн. Правда, в цьому розпорядженні ні про яке посередництво у сфері електронної звітності немає ні слова, тільки про електронний реєстр податкових накладних. Але і це «як би підставу» Президент вибив з-під ніг, підписавши Указ № 872/2009 від 29 жовтня 2009 , зупиняє дію вищезазначеного розпорядження.
   
   А між тим підпункт 4.4.2 «з» Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» від 20.12.2000 р. № 2181-III передбачає право платника за добровільним вибором подати податкову звітність на папері або в електронній формі. З цим правом, стало бути, кореспондує обов'язок податкового органу таку звітність прийняти. І в Законі немає ні слова ні про яких посередників.
   
   Так чи є законні підстави у ДПАУ? Звичайно ж ні! Все це дуже погано пахне. Але хіба сьогодні кого-небудь цим запахом здивуєш?
   
   Залишилося поставити на вході в кожну податкову інспекцію турнікети і брати гроші за вхід...
   
   

Комментарии

You have no rights to post comments


Следующие материалы:
Предыдущие материалы:

testtest

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterСегодня посетителей2538
mod_vvisit_counterВчера посетителей2909
mod_vvisit_counterЗа неделю посетителей10508
mod_vvisit_counterНа прошлой неделе25578
mod_vvisit_counterЗа месяц посетителей2538
mod_vvisit_counterВ прошлом месяце33548
mod_vvisit_counterВсего посетителей27276819

We have: 58 guests, 1 bots online
0: 18.212.120.195
 , 
0