Держкомпідприємництва запропонував змінити принцип сплати єдиного податку підприємцями. Ставка податку і граничний обсяг доходу малого бізнесу будуть прив'язані до мінімальної зарплати. Це означає щорічне збільшення ставки єдиного податку, що вже з 2010 року дозволить місцевим бюджетам отримати більше доходів. Постраждають від нової реформи тільки Пенсійний та соціальні державні фонди. У Верховній раді вже негативно оцінили нову податкову схему.
   
   Вчора на сайті Держкомпідприємництва був оприлюднений законопроект "Про спрощену систему оподаткування, обліку та звітності", який повинен замінити указ президента #727 від 1998 року. Комітет розробив нові механізми розрахунку єдиного податку, сплати зборів в соціальні держфонди, розподілу доходів між державним і місцевими бюджетами. З 1 січня 2010 року розміри єдиного податку та максимального річного доходу підприємців, що працюють за спрощеною схемою, повинні бути прив'язані до мінімальної зарплати.
   
   Зараз малий бізнес сплачує єдиний податок щомісяця в розмірі 20-200 грн. Але вже з 2010 року ставка податку повинна буде скласти 4-15% від мінімальної зарплати, встановленої на 1 січня кожного року. У проекті держбюджету-2010 закладена мінімальна зарплата на початок року на рівні 681 грн. Таким чином, ставка єдиного податку може скласти 27,24-102,15 грн., а максимальна річна виручка фізичних осіб - 510,750 тис. грн (750 мінімальних зарплат), юридичних - 1,021 млн. (1,5 тис.), що на 10,75 тис. грн. і 21 тис. грн. більше, ніж зараз. Підвищення рівня мінімальної зарплати протягом року не вплине на розмір ставки і річної виручки.
   
   Вся сума єдиного податку платників-фізичних осіб потрапить до місцевих бюджетів, тоді як зараз - тільки 43%. У результаті регіони можуть виграти - отримають до 102,15 грн. з підприємця замість нинішньої максимальної суми в 86 грн.
   
   Решта 57% йдуть у Пенсійний фонд (42%) і соціальні фонди (15%), але новий механізм передбачає, що фізичні особи (крім пенсіонерів, інвалідів та тих, хто не наймає працівників) будуть платити пенсійні та соціальні внески в розмірі 13% і 1% від мінімальної зарплати (сумарно 95,34 грн.). Від такої реформи фонди недоотримають майже 19 грн. з кожного підприємця. Фізособи при максимальній ставці податку заощадять всього 2,51 грн., а втрати почнуться вже за мінімальної зарплати в 700 грн - 3 грн.
   
   У Держкомпідприємництва від офіційних коментарів відмовилися, неофіційно пояснивши, що плаваюча ставка податку запропонована для щорічного перегляду граничної виручки: "Ми хочемо виключити проблему, коли ціни ростуть, а ставка - ні". Зниження відрахувань до Пенсійного і соціальних фондів джерело пояснити не змогло - досі уряд намагався збільшити пенсійні відрахування підприємців.
   
   Перспективи прийняття цього законопроекту у Верховній раді туманні. Заступник голови комітету Ради з питань промислової і регуляторної політики і підприємництва Ксенія Ляпіна ("Наша Україна-Народна самооборона") вважає, що прив'язка ставки податку до мінімальної зарплати робить для підприємців складно прогнозованими свої податкові витрати.
   
   Ефективніше, на її думку, було б запровадження податкової шкали - чим вищий дохід, тим вищий податок. А заступник голови комітету Ради з питань податкової і митної політики Микола Круглов (Партія регіонів) вважає, що знижувати відрахування в Пенсійний і соціальні фонди в умовах дефіциту коштів нелогічно - в іншому випадку доведеться дотувати їх з держбюджету.

Комментарии

You have no rights to post comments


Следующие материалы:
Предыдущие материалы:

testtest

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterСегодня посетителей381
mod_vvisit_counterВчера посетителей4383
mod_vvisit_counterЗа неделю посетителей28523
mod_vvisit_counterНа прошлой неделе47463
mod_vvisit_counterЗа месяц посетителей68016
mod_vvisit_counterВ прошлом месяце33548
mod_vvisit_counterВсего посетителей27342297

We have: 34 guests online
0: 3.81.89.248
 , 
0