28.01.2021
Posted in Бухгалтерия - Архив сайта 2009
Державна податкова адміністрація (ДПАУ) має намір позбавити підприємства можливості мінімізувати суми сплати податку на прибуток за рахунок роялті. ДПАУ підготувала законопроект "Про внесення змін у закон 'Про оподаткування прибутку підприємств", який забороняє включати до валових витрат відрахування на роялті в розмірі понад 3% від прибутку попереднього року. Зараз підприємці включають ці відрахування повністю до валових витрат (графа "інші витрати" декларації з податку на прибуток), зменшуючи суми сплати податку на прибуток, розповів заступник голови ДПАУ Олексій Любченко. "Питома вага 'інших витрат у загальних витратах становить 12%",- зазначив він, додавши, що проект зараз узгоджується в Мінфіні.Роялті - винагорода за використання авторського права, придбання патенту, зареєстрованого знака на товари і послуги, торгової марки, дизайну, секретного креслення, права на промисловий або науковий досвід (ноу-хау).
У ДПАУ уточнили, що в загальному обсязі витрат підприємств за січень-вересень - 1,71 трлн грн - сума "інших витрат" перевищила 205,7 млрд грн. Витрати на роялті та маркетингові послуги податківці не повідомляють, зазначаючи, що їх пропозиції торкнуться 360 підприємств, в основному працюють з суб'єктами зовнішньоекономічної діяльності. Введення трипроцентного обмеження дозволить ДПАУ збільшити відрахування до держбюджету щодо сплати податку на прибуток на 10%. У цьому році планується зібрати 41,94 млрд грн податку на прибуток. Зараз, згідно зі ст. 5 закону "Про оподаткування прибутку підприємств", обмеження - не більше 2% валових витрат - встановлено лише щодо оплати передпродажних заходів і реклами товарів, робіт і послуг.
Підприємці негативно поставилися до ініціативи ДПАУ. За словами фінансового директора "'Славутич' Carlsberg Group" Олександра Яловичина, введення обмеження щодо включення до валових витрат витрат на роялті та маркетингові послуги говорить про намір фіскальних органів обмежити право платників податків здійснювати будь-які валові витрати: "Введення обмежень у прив'язці до оподатковуваного прибутку абсолютно необгрунтовано, тим більше в розмірі 3%. Збиткове підприємство при таких обмеженнях взагалі не буде мати валових витрат за оплату роялті та маркетингових послуг".
Витрати на роялті значно перевищують 3% і складають 5-10%, підрахували учасники ринку. "У ДПАУ прекрасно знають, що запропонований ними рівень менше, ніж зазвичай виплачують компанії. Це означає, що податкова бере на себе відповідальність вирішувати, скільки коштує право користування торговою маркою. Єдине пояснення - їм хочеться грошей до держбюджету",- обурився директор з корпоративних відносин Nestle в Україні Геннадій Радченко. "Як правило, сума роялті становить не більше 10% від обсягу продажів. Це цілком адекватна і прийнятна вартість роялті, яку підприємства повинні мати право включати у валові витрати. Якщо продукт під торговою маркою продається погано, то і роялті складе невелику суму",- додав пан Говядін.
На думку директора з правових питань ЛГЗ "Хортиця" Геннадія Васюкова, запропоноване ДПАУ обмеження істотно обмежить права іноземних інвесторів розпоряджатися об'єктами інтелектуальної власності. "Інвестор не зможе сам встановлювати ціну за їх використання. Ця ціна буде йому продиктована. Навряд чи подібна міра приведе до істотного збільшення надходжень до держбюджету",- говорить він. Заступник фінансового директора "МТС-Україна" Антоніна Корольова вважає, що прийняття змін до закону вплине на розміри прибутку компаній, а значить, і на зміну обсягів їх інвестицій. В результаті короткостроковий ефект наповнення держбюджету в перспективі може бути знівельовано недоінвестуванням в економіку з боку комерційних компаній, зазначає вона.
Комментарии
< Предыдущая | Следующая > |
---|
Предыдущие материалы:
- З 1 січня 2010 року запроваджується нова звітність до Пенсійного фонду
- Індекс інфляції у листопаді - 101,1%
- Змінилися номери телефонів відділу централізованої обробки електронних звітів ДПАУ
- У Раді зареєстровано законопроект "Про єдину систему збору та обліку внесків на загальнообов'язкове державне соціальне страхування"
- Партнерство дпа і Держкомпідприємництва
- Затверджено новий Реєстр РРО
- Податкова готує нову форму декларації з податку на прибуток
- ДПАУ: Адміністрування податку на прибуток і ПДВ в Україні має значні резерви
- Пропозиції податкової щодо змін до Порядку обліку платників податків
- Уряд прийняв розпорядження про перенесення робочих днів у 2010 році
- Безоплатність подачі податкової електронної звітності хочуть закріпити на законодавчому рівні
- Сплачувати податок з доходів від видів підприємницької діяльності, які не зазначено у свідоцтві про сплату єдиного податку
- В.Ющенко підписав закон про подолання наслідків фінансової кризи, що скорочує термін повернення валютної виручки до 90 днів
- Чергова «пряма» телефонна лінія від ДПАУ
- Проект нової Декларації з прибутку
- Парламент може знову збільшити мінімальний розмір статутного капіталу для банків та збільшити терміни повернення валютної виручки
- ДПАУ оцінює схильність платників до здійснення уявних операцій з формування безпідставного податкового кредиту
- Розпорядження КМУ щодо перенесення робочих днів у 2010 р.
- Скасовані антикризові заходи для аграріїв
- ДПАУ пропонує ввести щомісячну сплату податку на прибуток
- З 1 січня 2010 р. набирає чинності нова форма реєстру отриманих та виданих податкових накладних
- Про подання податкової звітності з податку на прибуток за 11 місяців 2009 року (лист ДПАУ від 02.12.2009 № 26806/7/15-0217)
- Облік платників "брудного" збору
- Внесені зміни до П(С)БО 25 «Фінансовий звіт суб'єкта малого підприємництва»
- Особливості адміністрування збору за забруднення навколишнього середовища у зв'язку із змінами законодавства (лист ДПАУ від 22.10.2009 р. №23120/7/15-0817)
- Президент призупинив дію розпорядження КМУ від 23.09.2009 р. №1178-р «Питання Загального реєстру податкових накладних»
- Індекс інфляції в жовтні - 100,9%
- Проект Постанови КМУ «Деякі питання сплати внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування фізичними особами - суб'єктами підприємницької діяльності, які обрали особливий спосіб оподаткування»
- Ю.Тимошенко пропонує створити інтернет-ресурс для обговорення проектів нормативно-правових актів
- Платникам збору на розвиток виноградарства та хмелярства за свої помилки доведеться відповідати за новою формою
- Персоніфікована звітність може стати щомісячної
- Кабмін має намір ввести 15%-вий податок для " спрощенців"
- Регулювання оподаткування розпорядженнями і постановами КМУ незаконно(лист Держкомпідприємництва від 01.10.2009 р. №11798)
testtest