Державна податкова адміністрація (ДПАУ) має намір позбавити підприємства можливості мінімізувати суми сплати податку на прибуток за рахунок роялті. ДПАУ підготувала законопроект "Про внесення змін у закон 'Про оподаткування прибутку підприємств", який забороняє включати до валових витрат відрахування на роялті в розмірі понад 3% від прибутку попереднього року. Зараз підприємці включають ці відрахування повністю до валових витрат (графа "інші витрати" декларації з податку на прибуток), зменшуючи суми сплати податку на прибуток, розповів заступник голови ДПАУ Олексій Любченко. "Питома вага 'інших витрат у загальних витратах становить 12%",- зазначив він, додавши, що проект зараз узгоджується в Мінфіні.
   
   Роялті - винагорода за використання авторського права, придбання патенту, зареєстрованого знака на товари і послуги, торгової марки, дизайну, секретного креслення, права на промисловий або науковий досвід (ноу-хау).
   
   У ДПАУ уточнили, що в загальному обсязі витрат підприємств за січень-вересень - 1,71 трлн грн - сума "інших витрат" перевищила 205,7 млрд грн. Витрати на роялті та маркетингові послуги податківці не повідомляють, зазначаючи, що їх пропозиції торкнуться 360 підприємств, в основному працюють з суб'єктами зовнішньоекономічної діяльності. Введення трипроцентного обмеження дозволить ДПАУ збільшити відрахування до держбюджету щодо сплати податку на прибуток на 10%. У цьому році планується зібрати 41,94 млрд грн податку на прибуток. Зараз, згідно зі ст. 5 закону "Про оподаткування прибутку підприємств", обмеження - не більше 2% валових витрат - встановлено лише щодо оплати передпродажних заходів і реклами товарів, робіт і послуг.
   
   Підприємці негативно поставилися до ініціативи ДПАУ. За словами фінансового директора "'Славутич' Carlsberg Group" Олександра Яловичина, введення обмеження щодо включення до валових витрат витрат на роялті та маркетингові послуги говорить про намір фіскальних органів обмежити право платників податків здійснювати будь-які валові витрати: "Введення обмежень у прив'язці до оподатковуваного прибутку абсолютно необгрунтовано, тим більше в розмірі 3%. Збиткове підприємство при таких обмеженнях взагалі не буде мати валових витрат за оплату роялті та маркетингових послуг".
   
   Витрати на роялті значно перевищують 3% і складають 5-10%, підрахували учасники ринку. "У ДПАУ прекрасно знають, що запропонований ними рівень менше, ніж зазвичай виплачують компанії. Це означає, що податкова бере на себе відповідальність вирішувати, скільки коштує право користування торговою маркою. Єдине пояснення - їм хочеться грошей до держбюджету",- обурився директор з корпоративних відносин Nestle в Україні Геннадій Радченко. "Як правило, сума роялті становить не більше 10% від обсягу продажів. Це цілком адекватна і прийнятна вартість роялті, яку підприємства повинні мати право включати у валові витрати. Якщо продукт під торговою маркою продається погано, то і роялті складе невелику суму",- додав пан Говядін.
   
   На думку директора з правових питань ЛГЗ "Хортиця" Геннадія Васюкова, запропоноване ДПАУ обмеження істотно обмежить права іноземних інвесторів розпоряджатися об'єктами інтелектуальної власності. "Інвестор не зможе сам встановлювати ціну за їх використання. Ця ціна буде йому продиктована. Навряд чи подібна міра приведе до істотного збільшення надходжень до держбюджету",- говорить він. Заступник фінансового директора "МТС-Україна" Антоніна Корольова вважає, що прийняття змін до закону вплине на розміри прибутку компаній, а значить, і на зміну обсягів їх інвестицій. В результаті короткостроковий ефект наповнення держбюджету в перспективі може бути знівельовано недоінвестуванням в економіку з боку комерційних компаній, зазначає вона.
   
   

Комментарии

You have no rights to post comments


Предыдущие материалы:

testtest

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterСегодня посетителей1881
mod_vvisit_counterВчера посетителей2909
mod_vvisit_counterЗа неделю посетителей9851
mod_vvisit_counterНа прошлой неделе25578
mod_vvisit_counterЗа месяц посетителей1881
mod_vvisit_counterВ прошлом месяце33548
mod_vvisit_counterВсего посетителей27276162

We have: 61 guests, 1 bots online
0: 54.144.55.253
 , 
0