Державна податкова адміністрація (ДПАУ) має намір отримати право самостійно порушувати кримінальні справи щодо фіктивних підприємств і конвертаційних центрів, тоді як зараз матеріали передаються в МВС. Податківці впевнені, що з новими повноваженнями зможуть більш оперативно виявляти факти ухилення від сплати податків. Також ДПАУ отримає можливість спростити процедуру стягнення фінансових штрафів з компаній, підозрюваних в участі у тіньових схемах, вважають юристи.
   
   Як стало відомо Ъ, ДПАУ розробила законопроект про внесення змін до Кримінального та Кримінально-процесуального кодексів з метою розширення повноважень податкової міліції. За словами джерела в Мінфіні, податківці мають намір отримати право порушувати кримінальні справи за фактами виявлення фіктивних підприємств і конвертаційних центрів. Зараз податкова міліція має можливість проводити дізнання та досудове слідство, узагальнювати зібрані матеріали і передавати їх в МВС. Порушувати кримінальні справи податкова міліція може тільки у разі доведеності факту ухилення від сплати податків (ст. 112 Кримінально-процесуального кодексу). "Частка логіки в їх ініціативою є. Слідчий може зібрати матеріали і передати в МВС, але це неправильно, адже виявлені порушення - складова частина ухилення від сплати податків та відмивання брудних грошей",- сказав чиновник, відзначивши, що законопроект розглянуть вже на наступному засіданні Кабміну.
   
   У прес-службі податкової міліції ДПАУ відмовилися коментувати проект. Неофіційно у відомстві Ъ пояснили, що розширення повноважень необхідно для більш оперативного реагування на дії фіктивних підприємств. "Поки ми збираємо інформацію і передаємо її - йде час. Фіктивне підприємництво - злочин, пов'язаний з багатьма економічними порушеннями, в тому числі і з податковими, тому для більшої ефективності боротьби з цим явищем ми і пропонуємо законопроект",- сказало джерело Ъ в податковій міліції. "Я підтримую альтернативну підслідність і в цьому, і в інших випадках, таких як контрабанда і наркотики, якими займається СБУ, посадові злочини, якими займається прокуратура",- заявив міністр внутрішніх справ Юрій Луценко.
   
   За даними ДПАУ, за 9 місяців податкова міліція виявила та припинила діяльність 197 конвертаційних центрів, на банківських рахунках заблоковано та стягнуто з фірм з ознаками фіктивності майже 100 млн грн. Розкрито 1865 злочинів за ухилення від сплати податків в особливо великих розмірах, обвинувальні вироки суди винесли з 1824 справах.
   
   Юристи скептично поставилися до пропозицій ДПАУ, відзначаючи, що розширення повноважень податкової міліції дозволить Антимонопольному комітету та Держмитниці знову претендувати на повноваження силових структур. "Якщо все погано з порушенням кримінальних справ, то логічніше створити спеціальний відділ у прокуратурі чи МВС, який буде спеціалізуватися на податкових, митних порушення. Якщо цю функцію отримає ДПАУ, то доведеться вирішувати і Держмитниці. Буде плутанина: по одному і тому ж суб'єкту ДПАУ відкриє справи за порушення податкового законодавства, а митниця - митного. Тоді як прокуратура може відкрити справу",- пояснив партнер юридичної компанії Astapov Lawyers Олег Мальський.
   
   На думку старшого юриста податкової практики київського офісу DLA Piper Юлії Логунової, ДПАУ зможе спростити процедуру застосування штрафних санкцій до контрагентів компаній, підозрюваних в роботі з конвертаційними центрами. "Зараз ДПАУ звертається до суду з проханням визнати всі операції по операціях з контрагентами нікчемними - і навіть з сумлінних підприємств стягуються суми. Маючи додаткові повноваження, ДПАУ буде більш екіпірована",- каже пані Логунова.
   

Комментарии

You have no rights to post comments


Предыдущие материалы:

testtest

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterСегодня посетителей4782
mod_vvisit_counterВчера посетителей3403
mod_vvisit_counterЗа неделю посетителей17538
mod_vvisit_counterНа прошлой неделе0
mod_vvisit_counterЗа месяц посетителей17538
mod_vvisit_counterВ прошлом месяце24835
mod_vvisit_counterВсего посетителей27258271

We have: 129 guests, 1 bots online
0: 3.92.28.52
 , 
0