Будь-які доходи, отримані нерезидентом із джерелом їх походження з України, від провадження господарської діяльності (у тому числі на рахунки нерезидента, що ведуться в гривнях) оподатковуються у порядку і за ставками, визначеними статтею 13 Закону України "Про оподаткування прибутку підприємств". Про це йдеться у листі-роз'ясненні ДПАУ, текст якого має РБК-Україна.
   
   «Під доходами, отриманими нерезидентом із джерелом їх походження з України, слід розуміти, зокрема, проценти і дисконтні доходи, що сплачуються на користь нерезидента, у тому числі проценти за борговими зобов'язаннями, випущеними (виданими) резидентом (пп."а" п.13.1 ст.13).
   
   Згідно п.13.2 статті 13 Закону резидент або постійне представництво нерезидента, що здійснюють на користь нерезидента або уповноваженої ним особи будь-яку виплату з доходу з джерелом його походження з України, отриманого таким нерезидентом від провадження господарської діяльності (у тому числі на рахунки нерезидента, що ведуться в гривнях), крім доходів, зазначених у пунктах 13.3 і 13.6, зобов'язані утримувати податок з таких доходів, зазначених у пункті 13.1 цієї статті, за ставкою у розмірі 15 відсотків від їх суми та за їх рахунок, який сплачується до бюджету під час такої виплати, якщо інше не передбачено нормами міжнародних угод, які набрали чинності», - говориться в листі.
   
   Відповідно до пункту 18.2 ст.18 Закону, у разі укладення договорів з нерезидентами не дозволяється включення до контракту податкових застережень, згідно з якими підприємства, що виплачують доходи, беруть на себе зобов'язання щодо сплати податків на доходи нерезидентів. Виплата на користь нерезидента-кредитора додаткової суми у розмірі, що компенсує нерезиденту суму податкового утримання в Україні, суперечить вимогам чинного законодавства.

Комментарии

You have no rights to post comments


Предыдущие материалы:

testtest

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterСегодня посетителей2390
mod_vvisit_counterВчера посетителей2909
mod_vvisit_counterЗа неделю посетителей10360
mod_vvisit_counterНа прошлой неделе25578
mod_vvisit_counterЗа месяц посетителей2390
mod_vvisit_counterВ прошлом месяце33548
mod_vvisit_counterВсего посетителей27276671

We have: 67 guests, 1 bots online
0: 18.212.120.195
 , 
0