Вищий адміністративний суд України видав оглядовий лист від 06.07.2009 р. № 982/13/13-09 щодо деяких питань практики вирішення справ за участю органів державної податкової служби (за матеріалами справ, розглянутих у Вищому адміністративному суді України у касаційному порядку). Лист адресовано адміністративним судам України для використання під час розгляду справ за участю органів державної податкової служби.
   
   У листі розглянуто наступні питання:
   
   1. Правильність формування платником податків валових витрат та податкового кредиту вимагає наявності зв'язку витрат платника податків на придбання послуг з його господарською діяльністю, що полягає у намірі платника податку отримати користь від придбаних послуг.
   
   2. Визначальною ознакою оподатковуваної податком на додану вартість господарської операції є місце надання товару покупцю, з фактом якого поставка вважається виконаною.
   
   3. Адвокатська діяльність є незалежною професійною діяльністю самозайнятої особи, оподаткування якої регулюється пунктом 7.1 статті 7, пунктом 22.3 статті 22 Закону України "Про податок з доходів фізичних осіб" у загальному порядку за базовою ставкою оподаткування.
   
   4. Згідно з частиною другою статті 215 Цивільного кодексу України недійсним є правочин, якщо його недійсність встановлена законом (нікчемний правочин). Позови податкових органів про визнання такого правочину (угоди, господарського зобов'язання) недійсним розгляду в судовому порядку не підлягають, оскільки визнання такого правочину недійсним судом не вимагається.
   
   5. У органів державної податкової служби відсутні повноваження щодо визнання угоди недійсною на підставі статті 48 Цивільного кодексу Української РСР, оскільки нею не передбачено такого правового наслідку як стягнення в доход держави коштів, одержаних за недійсною угодою.
   
   6. Податкове повідомлення є письмовим повідомленням контролюючого органу про обов'язок платника податків сплатити суму податкового зобов'язання і може застосовуватися лише щодо обов'язків по сплаті податків і зборів (обов'язкових платежів), вичерпний перелік яких визначено у статтях 14 та 15 Закону України "Про систему оподаткування".
   
   7. Суб'єкт підприємницької діяльності звільняється від обов'язкового додаткового внесення вартості торгового патенту в разі, якщо ним була внесена передоплата вартості торгового патенту на здійснення операцій з надання послуг у сфері грального бізнесу за весь термін дії торгового патенту до прийняття актів законодавства, якими збільшується його вартість.
   
   8. Товарна біржа не здійснює посередницьку діяльність при продажу об'єктів за біржовими угодами, а тому не є податковим агентом у розумінні пункту 12.3 статті 12 Закону України "Про податок з доходів фізичних осіб".
   
   9. Обов'язок платника єдиного податку перейти на загальну систему оподаткування виникає в наступному за звітним періодом (кварталом), в якому платник єдиного податку припустився порушення вимог, установлених статтею 1 Указу Президента України "Про спрощену систему оподаткування, обліку та звітності суб'єктів малого підприємництва".
   

Комментарии

You have no rights to post comments


Следующие материалы:
Предыдущие материалы:

testtest

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterСегодня посетителей4846
mod_vvisit_counterВчера посетителей3403
mod_vvisit_counterЗа неделю посетителей17602
mod_vvisit_counterНа прошлой неделе0
mod_vvisit_counterЗа месяц посетителей17602
mod_vvisit_counterВ прошлом месяце24835
mod_vvisit_counterВсего посетителей27258335

We have: 132 guests, 2 bots online
0: 3.92.28.52
 , 
0