Законом України від 09.07.2003 р. № 1058-IV "Про обов'язкове державне пенсійне страхування" (далі - Закон № 1058) встановлена відповідальність платників внесків до Пенсійного фонду, якими є і підприємці, за несплату внесків. Оскільки Пенсійний фонд вважає, що вимоги Постанови № 366 не йдуть врозріз з нормами Закону № 1058, швидше за все, він буде керуватися ст. 106 цього Закону. У цій статті визначено порядок стягнення несплачених внесків (простроченої заборгованості по сплаті страхових внесків). Для цього прописана певна процедура дій працівників Пенсійного фонду, перш ніж вони звернуться до суду.
   
    Розглянемо, який же загальний порядок дій працівників Пенсійного фонду при стягнення несплачених внесків.
   
    Якщо підприємець при виявленні суми несплачених внесків не хоче самостійно їх сплатити та нарахувати собі пеню у порядку, визначеному ст. 106 Закону № 1058, то це мають зробити працівники Пенсійного фонду. Однак у даному випадку крім нарахування пені вони нарахують ще й фінансові (штрафні) санкції.
   
    Спочатку підприємцю направляють вимога про сплату недоїмки за формою і в строки, встановлені правлінням Пенсійного фонду. Така вимога є виконавчим документом.
   
    Для сплати недоїмки та фінансових санкцій надається десять робочих днів.
   
    Якщо підприємець не згоден з розрахованою сумою недоїмки, зазначеної у вимозі, він може звернутися до Пенсійного фонду за місцем реєстрації для її узгодження. Якщо вони не зможуть домовитися, підприємець може оскаржити таку вимогу в суді або вищестоящої інстанції.
   
    Про те, що підприємець вирішив оскаржити вимогу Пенсійного фонду в суді або у вищестоящої інстанції, необхідно письмово протягом трьох робочих днів інформувати Пенсійний фонд, який оформив оскаржуване вимогу.
   
    Якщо підприємець отримав вимогу про сплату недоїмки і не сплатив її в зазначені строки або не узгодив з Пенсійним фондом або погодив, але все одно не сплатив, Пенсійний фонд в установленому законом порядку і подає вимогу про сплату недоїмки до відповідного підрозділу державної виконавчої служби. Пенсійний фонд, не звертаючись до держвиконавця, має право звернутися до суду чи господарського суду з позовом про стягнення недоїмки.
   
    Так що, перш ніж звернутися до суду, Пенсійний фонд буде вести з підприємцем листування. Для підприємця необхідно реагувати на отримані листи в межах строків, встановлених законодавством.
   
    Не слід також забувати про Постанові № 505, яким передбачено, що Пенсійний фонд повинен до 5 квітня наступного року (в даному випадку 2010-го) провести звірку суми страхових внесків на рахунку підприємця з урахуванням встановленого розміру мінімального страхового внеску; вислати протягом 10 днів після закінчення звіряння акти про стан розрахунків за страховими внесками. Якщо підприємець сплатить зазначену в акті звіряння суми недоїмки протягом 30 днів після його отримання, штрафна санкція та пеня за несплату або несвоєчасну сплату страхових внесків не нараховується.
   
    Таким чином, працівники Пенсійного фонду, не можуть поки подати на підприємця до суду за недоплату до мінімального страхового внеску до кінця року, оскільки повинні бути дотримані норми Постанови № 505 і ст. 106 Закону № 1058.
   

Комментарии

You have no rights to post comments


Следующие материалы:
Предыдущие материалы:

testtest

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterСегодня посетителей611
mod_vvisit_counterВчера посетителей4383
mod_vvisit_counterЗа неделю посетителей28753
mod_vvisit_counterНа прошлой неделе47463
mod_vvisit_counterЗа месяц посетителей68246
mod_vvisit_counterВ прошлом месяце33548
mod_vvisit_counterВсего посетителей27342527

We have: 51 guests, 2 bots online
0: 3.81.89.248
 , 
0