Асоціація платників податків України має намір оскаржувати в суді Розпорядження Кабінету Міністрів України №757 від 1 липня 2009 року "Деякі питання адміністрування податків, зборів (обов'язкових платежів)". Асоціація переконана, що дане Розпорядження суперечить чинним нормам законодавства та необґрунтовано збільшує податковий тиск.
   
   "Уряд не вперше приймає підзаконні нормативні акти, які прямо суперечать існуючим нормам законів України. Раніше уряд прагнув коригувати Закони своїми Постановами", - підкреслив напередодні Василь Матійчик, Перший віце-президент АППУ.
   
   Василь Матійчик зазначив, що ухвалений урядом документ - суперечливий, адже в першій частині Кабінет Міністрів намагається привести в порядок базу платників податків, створивши електронний реєстр осіб, пов'язаних з платниками податків (засновників, керівників, головних бухгалтерів). При цьому друга частина Розпорядження повністю суперечить нормам чинного законодавства.
   
   Зокрема, це стосуються пункту Розпорядження, де зазначено, що платники податку на додану вартість декларують суму податкового кредиту у період виникнення податкового зобов'язання. Однак дату виникнення права на податковий кредит визначає виключно Закон України від 3 квітня 1997 року № 168/ 97-ВРВР "ПРО податок на додану вартість". Закон жодним чином не ставить дату виникнення податкового кредиту в залежність від дати виникнення податкових зобов'язань.
   
   "Уряд знову перевищує свої повноваження, тим самим воно вносить ще більше розбіжностей у ситуацію навколо податку на додану вартість. Замість того, що б вирішити проблему з невідшкодованим ПДВ, Кабінет Міністрів створює ще більше перепон діяльності платників податку на додану вартість", - зазначає Василь Матійчик.
   
   Крім того, в тому ж другому пункті Розпорядження йдеться, про те що в разі встановлення органами державної податкової служби факту виписки податкових накладних, згідно з якими не задекларовано (не сплачено) податкові зобов'язання, обсяг яких за оподатковуваними операціями перевищує суму, визначену підпунктом 2.3.1 пункту 2.3 статті 2 Закону України "Про податок на додану вартість", реєстрація платників податку на додану вартість анулюється.
   
   Анулювання реєстрації платників податку на додану вартість відбувається виключно у випадках, зазначених у пункті 9.8 статті 9 Закону України "Про податок на додану вартість". Випадку, зазначеного в Розпорядженні №757, в Законі не передбачено. Натомість штрафні санкції за не включення податкової накладної в декларацію і заниження податкового зобов'язання по сплаті ПДВ до бюджету передбачено статтею 17 Закону України від 21 грудня 200 року №2181 "Про Порядок погашення зобов'язання платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами".
   
   У разі, якщо Уряд не перегляне своє рішення щодо прийняття Розпорядження № 757 від 1 липня 2009 року "Деякі питання адміністрування податків, зборів (обов'язкових платежів)", та не скасує його, Асоціація платників податків України буде оскаржувати його в суді.
   
   
   

Комментарии

You have no rights to post comments


Следующие материалы:
Предыдущие материалы:

testtest

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterСегодня посетителей415
mod_vvisit_counterВчера посетителей4383
mod_vvisit_counterЗа неделю посетителей28557
mod_vvisit_counterНа прошлой неделе47463
mod_vvisit_counterЗа месяц посетителей68050
mod_vvisit_counterВ прошлом месяце33548
mod_vvisit_counterВсего посетителей27342331

We have: 34 guests, 3 bots online
0: 3.81.89.248
 , 
0