Доводимо до відома платників столиці, що Постановою Правління Національного банку України від 7 жовтня 2008 року № 308 введено тимчасову адміністрацію Акціонерного комерційного промислово-інвестиційного банку (далі – Банк) та запроваджено мораторій на задоволення вимог кредиторів Банку і зобов’язань (обов’язкових платежів).
   
   Згідно з пп. 16.5.1 п. 16.5 ст. 16 Закону України від 21 грудня 2000 року № 2181-III „Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами” за порушення строків перерахування податків, зборів (обов'язкових платежів) до бюджетів, встановлених Законом України „Про платіжні системи та переказ грошей в Україні” банк сплачує пеню та штрафні санкції у встановлених розмірах, а також несе іншу відповідальність, встановлену цим Законом, за порушення порядку своєчасного та повного внесення податку, збору (обов'язкового платежу) до бюджету. При цьому платник податків, зборів (обов'язкових платежів) звільняється від відповідальності за несвоєчасне або неповне зарахування таких платежів до бюджетів, включаючи нараховану пеню або штрафні санкції.
   
   Таким чином, незважаючи на причину несплати податкових зобов’язань, зокрема, у разі порушення банком строків виконання доручень клієнтів на переказ грошей, Закон № 2181 не звільняє платника податків від обов‘язку сплатити основну суму податкового зобов‘язання або податкового боргу, а податковий орган, відповідно, – від стягнення такого податкового боргу.
   
   У разі ненадходження грошових коштів на бюджетні рахунки органу державного казначейства і не зарахування їх в доходну частину державного або місцевих бюджетів – податкові зобов‘язання або податковий борг, у такому разі, не можуть вважатися погашеними.
   
   Тобто, податковий борг платника податку, який виник з вини банку, залишається за таким платником і підлягає перерахуванню ним до бюджету.

Комментарии

You have no rights to post comments


Предыдущие материалы:

testtest

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterСегодня посетителей1371
mod_vvisit_counterВчера посетителей6771
mod_vvisit_counterЗа неделю посетителей20898
mod_vvisit_counterНа прошлой неделе0
mod_vvisit_counterЗа месяц посетителей20898
mod_vvisit_counterВ прошлом месяце24835
mod_vvisit_counterВсего посетителей27261631

We have: 55 guests, 1 bots online
0: 54.227.97.219
 , 
0