За словами автора, народного депутата М.Круглова, законопроект (реєстр. .№1482) розроблено "з метою вдосконалення процедури справляння і відшкодування податку на додану вартість та упередження можливостей зловживань". Так, пропонується зобов´язати платників податку надавати органам податкової служби копії записів у реєстрах виданих та отриманих податкових накладних в електронному вигляді (якщо обсяг оподатковуваних операцій за 12 місяців більше 1 млн. гривень) та в документальному вигляді, якщо обсяг оподатковуваних операцій менше зазначеного.
    Під час обговорення проекту зверталась увага на позитивні наслідки запровадження цієї законодавчої пропозиції. Зокрема, застосування системи надання ДПА копій реєстрів виданих та отриманих податкових накладних з ПДВ в електронному вигляді дозволить покращити адміністрування ПДВ. Зокрема, буде запроваджено автоматизований контроль за повнотою і своєчасністю надходження ПДВ; має скоротитись кількість та термін податкових перевірок й можливості ухиляння від сплати ПДВ, що призведе до збільшення надходжень від податку.
    Водночас, з метою уникнення неузгодженостей у податковому законодавстві, експерти вважають, що було б слушним внести відповідні зміни до Закону "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами", відповідно до якого "податкова звітність може бути надана за добровільним рішенням платника податків податковому органу в електронній формі, за умови реєстрації електронного підпису підзвітних осіб у порядку, визначеному законодавством".
    Обговорюючи запропоновані зміни, народні депутати зазначали й про необхідність "перехідного періоду для введення електронної системи адміністрування ПДВ з тим, щоб мінімізувати можливі загрози та збільшити переваги від введення такої системи".
    Голова Комітету С.Терьохін наголосив, що під час підготовки законопроекту до другого читання "важливо вирішити такі питання як підтвердження автентичності підпису, як тотожної заміни підпису на паперовій звітності з відповідною відповідальністю та створення на державному рівні (замість 5 приватних компаній) системи криптографічного захисту інформації з метою досягнення її достовірності та покращення адміністрування".
    Міністерство фінансів пропонує "разом з поданням податкової звітності за відповідний звітний місяць платники податку надають податковим органам в додатку до декларації розшифрування податкового кредиту та податкових зобов'язань за цей місяць у розрізі контрагентів".
    Комітет також розглянув проект закону про внесення змін до Закону "Про митний тариф України" щодо збільшення ввізного мита на стартери та запчастини до них. У роботі Комітету взяв участь Голова Державної митної служби України В.Хорошковський.
   

Комментарии

You have no rights to post comments


Предыдущие материалы:

testtest

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterСегодня посетителей2055
mod_vvisit_counterВчера посетителей19919
mod_vvisit_counterЗа неделю посетителей21974
mod_vvisit_counterНа прошлой неделе47463
mod_vvisit_counterЗа месяц посетителей61467
mod_vvisit_counterВ прошлом месяце33548
mod_vvisit_counterВсего посетителей27335748

We have: 32 guests, 2 bots online
0: 54.144.55.253
 , 
0