Постановою Уряду від 13 лютого ц.р. № 54 утворено Раду підприємців при Кабінеті Міністрів України. Цей постійно діючий консультативно-дорадчий орган сприятиме формуванню дієвого механізму взаємодії органів виконавчої влади і підприємців на засадах партнерства, відвертості та прозорості.
Постановою також затверджене Положення про Раду підприємців при Кабінеті Міністрів України. Персональний склад Ради, яка діятиме на громадських засадах, затверджує Уряд. На засіданнях Ради, які проводяться не рідше одного разу на місяць, ухвалюватимуться рішення, що мають рекомендаційний характер. Рада розглядатиме пропозиції учасників ринку щодо змін до актів законодавства для створення сприятливих умов для розвитку підприємництва в Україні, удосконалення системи захисту права власності. Рада братиме участь у заходах з відстеження результативності введених в дію регуляторних актів. На цій основі готуватимуться рекомендації Урядові, центральним і місцевим органам виконавчої влади. Зокрема, щодо упорядкування контролюючими органами перевірок суб’єктів господарювання, усунення дублювання їх.
Рада сприятиме установленню громадського контролю за дотриманням органами виконавчої влади під час розробки проектів нормативно-правових актів процедур, передбачених Законом України “Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності”. Регіональні ради підприємців стануть дієвою вертикаллю для забезпечення ефективної взаємодії Уряду з малим і середнім підприємництвом, яке є одним з найважливіших факторів соціально-економічної стабільності держави.
У розвинених країнах малий та середній бізнес складає левову частку їхнього економічного потенціалу, а держава піклується про підприємців, підтримує та захищає їхні інтереси.
Вітчизняне підприємництво за умови виваженої державної політики здатне створити тисячі нових робочих місць і зробити Україну заможною державою. Зокрема, торік показник кількості суб’єктів малого підприємництва у розрахунку на 10 тис. населення у нас збільшився до 496 одиниць та досяг європейського рівня. Помітно зростає середньомісячна заробітна плата найманих працівників середніх і малих підприємств. За попередніми даними Держпідприємництва, у 2007 році кількість представників малого та середнього бізнесу зросла на 2,5% і становить майже 9,9 млн. осіб.
У 2008 році спільними зусиллями з громадськістю буде продовжено роботу над створенням оптимальних умов для розвитку підприємництва. Актуальними на майбутнє залишатимуться завдання, спрямовані на подальше спрощення входження в бізнес, установлення чітких і прозорих правил господарювання через дотримання регуляторних процедур, поглиблення дозвільної та ліцензійної реформ, вирішення проблем оподаткування та соціальних гарантій для бізнесу.
Слід нагадати, що у 2005 році відбувся перший етап регуляторної реформи, коли було істотно скорочено (на 53%) нормативно-правову базу регулювання господарської діяльності. Проте стан відстеження результативності регуляторних актів є незадовільним. Виходячи з цього, Держпідприємництво ініціює проведення у 2008 році другого етапу стратегії швидкого дерегулювання. Передбачається оцінити системність та узгодженість дії регуляторних актів лише у пріоритетних галузях економіки - ліцензування, дозвільна система, туристична галузь, будівництво і землекористування. Це дасть змогу зменшити перелік видів підприємництва, що потребують ліцензійних обмежень, скоротити процедури видачі ліцензій.
Триватиме робота з впровадження європейських стандартів при видачі документів дозвільного характеру за принципом організаційної єдності, що передбачає створення в регіонах дозвільних центрів. Вибіркові обстеження показали, що в тих адміністративно-територіальних одиницях, де центри діють відповідно до покладених на них завдань (з достатнім ресурсним забезпеченням), тривалість процедури отримання дозвільних документів скоротилася в середньому в 2,4 рази, а витрати підприємців – в 2 рази.

Комментарии

You have no rights to post comments


Следующие материалы:
Предыдущие материалы:

testtest

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterСегодня посетителей1640
mod_vvisit_counterВчера посетителей6771
mod_vvisit_counterЗа неделю посетителей21167
mod_vvisit_counterНа прошлой неделе0
mod_vvisit_counterЗа месяц посетителей21167
mod_vvisit_counterВ прошлом месяце24835
mod_vvisit_counterВсего посетителей27261900

We have: 93 guests, 1 bots online
0: 54.227.97.219
 , 
0