1. Щодо відображення в податковому обліку суми внесків на загальнообов'язкове пенсійне страхування, нарахованих на допомогу по тимчасовій непрацездатності.
   
   Статтею 14 Закону України "Про систему оподаткування" визначено, що до загальнодержавних податків і зборів належить збір на обов'язкове державне пенсійне страхування.
   
   Відповідно до статті 19 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" базою нарахування страхових внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування для страхувальників є, зокрема, суми допомоги по тимчасовій непрацездатності.
   
   Підпунктом 5.7.1 пункту 5.7 статті 5 Закону України "Про оподаткування прибутку підприємств" (далі - Закон) до складу валових витрат платника податку відносяться суми збору на обов'язкове державне пенсійне страхування та внесків на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, нараховані на виплати, зазначені в підпункті 5.6.1 пункту 5.6 статті 5, у розмірах і порядку, встановлених законом.
   
   Слід зазначити, що згідно з пунктом 3.2 Інструкції зі статистики заробітної плати, затвердженої наказом Державного комітету статистики України від 13.01.2004 N 5 та зареєстрованої в Міністерстві юстиції України 27.01.2004 за N 114/8713, виплата допомоги по тимчасовій непрацездатності не належать до фонду оплати праці.
   
   Отже, суми збору на обов'язкове державне пенсійне страхування, нараховані на оплату тимчасової непрацездатності, не включаються до складу валових витрат згідно з підпунктом 5.7.1 пункту 5.7 статті 5 Закону та відповідно не відображаються в рядку 04.4 "Суми страхового збору (внесків) до фондів державного загальнообов'язкового страхування" декларації з податку на прибуток підприємства.
   
   Одночасно зазначаємо, що згідно з підпунктом 5.2.5 пункту 5.2 статті 5 Закону до складу валових витрат включаються суми внесених (нарахованих) податків, зборів (обов'язкових платежів), установлених Законом України "Про систему оподаткування" (крім тих, що прямо не визначені у переліку податків, зборів (обов'язкових платежів), установлених зазначеним Законом).
   
   Таким чином, нарахування внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування на суму оплати тимчасової непрацездатності відносяться на валові витрати підприємства відповідно до підпункту 5.2.5 пункту 5.2 статті 5 Закону.
   
   Враховуючи, що діючою формою декларації з податку на прибуток підприємства, зокрема додатком Р1 до рядка 04.6 "Сума податків, зборів (обов'язкових платежів), крім визначених у 04.4" декларації, не передбачено відображення внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування на суму оплати тимчасової непрацездатності, то суми таких внесків підлягають відображенню в рядку 04.13 "Інші витрати, крім визначених у 04.1:04.12" декларації.
   
   2. Щодо відображення постачальником у разі розірвання договору купівлі-продажу товару в декларації з податку на прибуток повернутої суми передоплати, отриманої в попередньому податковому році.
   
   Відповідно до пункту 5.10 статті 5 Закону України "Про оподаткування прибутку підприємств" у разі, коли після продажу товарів (робіт, послуг), здійснюється будь-яка зміна суми компенсації їх вартості, включаючи перерахунок у випадках повернення проданих товарів чи права власності на такі товари (результати робіт, послуг) продавцю, платник податку-продавець та платник податку-покупець здійснюють відповідний перерахунок валових доходів або валових витрат (балансової вартості основних фондів) у звітному періоді, в якому сталася така зміна суми компенсації.
   
   Згідно з Порядком складання декларації з податку на прибуток підприємства, затвердженим наказом Державної податкової адміністрації України від 29.03.2003 N 143 та зареєстрованим у Міністерстві юстиції України 08.04.2003 за N 271/7592, таке коригування слід проводити продавцю в рядку 02.1, а покупцю - в рядку 05.1 з відповідним знаком (при поверненні - з мінусом).
   
   Оскільки повернення сум передоплат при розірванні договору купівлі-продажу товару є поверненням (зміною) прав власності, то постачальнику у разі розірвання договору купівлі-продажу товару повернуту суму передоплати, отриманої в попередньому податковому році, слід відобразити в рядку 02.1 декларації з податку на прибуток.
   
   
   
   
В листі також розглянуті наступні питання:    
- оподаткування у представництва нерезидента виручки, отриманої на території України, при перерахуванні її за кордон нерезиденту.    
- визначення граничних термінів подання податкової декларації з податку на додану вартість за останній звітний (податковий) період у разі анулювання реєстрації платника податку на додану вартість.    
- сплати комунального податку збитковим підприємством, яке одержує з державного бюджету субвенції на компенсацію пільгового проїзду окремих категорій громадян.

Комментарии

You have no rights to post comments


Предыдущие материалы:

testtest

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterСегодня посетителей696
mod_vvisit_counterВчера посетителей3403
mod_vvisit_counterЗа неделю посетителей13452
mod_vvisit_counterНа прошлой неделе0
mod_vvisit_counterЗа месяц посетителей13452
mod_vvisit_counterВ прошлом месяце24835
mod_vvisit_counterВсего посетителей27254185

We have: 27 guests, 1 bots online
0: 52.90.49.108
 , 
0