28.01.2021
Posted in Бухгалтерия - Архив сайта 2008_ru
Законом України від 03.04.08 №309-УІ „Про внесення змін до деяких законодавчих актів України” були внесені зміни до деяких законів України, зокрема, до законів України “Про плату за землю”, „Про оренду землі”, „Про податок з доходів фізичних осіб”.Щодо змін до Закону України “Про плату за землю” від 03.07.92 р. №2535-ХІІ.
Ставки податку за земельні ділянки, грошову оцінку яких не проведено, збільшено в п’ять разів.
У разі придбання земельної ділянки на підставі цивільно-правової угоди розмір податку розраховується від суми, що дорівнює грошовій оцінці землі, але в будь-якому разі сума, від якої розраховується розмір податку, не може бути меншою ціни земельної ділянки, що вказана в угоді. Так, по земельних ділянках під житлову забудову (приватний сектор) у м. Києві, грошова оцінка яких не проведена, ставка податку збільшена з 0,059 до 0,29 грн. за 1 кв.м.
Щодо змін до Закону України від 02.10.03 року №1211-IV „Про оренду землі”
З метою уникнення заниження суми орендної плати, яка надходить до місцевих бюджетів, законом передбачена диференціація мінімального розміру орендної плати за земельні ділянки, які перебувають у державній або комунальній власності, і встановлено для всіх категорій земель (крім сільськогосподарського призначення) мінімальний розмір орендної плати – на рівні трьохкратного розміру земельного податку, максимальний її розмір – на рівні 12 відсотків нормативної грошової оцінки. При цьому, у разі визначення орендаря на конкурентних засадах розмір орендної плати може бути встановлений більший, ніж зазначений.
Відповідно до запропонованих змін, обчислення розміру орендної плати за землю здійснюється з урахуванням індексів інфляції, якщо інше не передбачено договором оренди.
Зазначені норми враховують рівень ринкових цін на землю в процесі адміністрування земельного податку, та дозволять забезпечити збільшення дохідної частини місцевих бюджетів за рахунок надходжень цих податків у порівнянні з попереднім роком (станом 01.05.08 р.) на 100,3 млн. грн., або на 44 %.
Щодо змін до Закону України від 22.05.03 №889 „Про податок з доходів фізичних осіб”(далі - Закону №889).
З метою недопущення втрат місцевих бюджетів внесено зміни до підпункту 4.3.3 пункту 4.3 статті 4 Закону, згідно з якими починаючи з 1 січня поточного року до складу загального місячного або річного оподатковуваного доходу фізичної особи - платника податку не включається та не підлягає відображенню в його річній податковій декларації сума доходу, отримана у вигляді процентів від розміщення ним коштів у цінні папери, емітовані Міністерством фінансів України.
Тобто, доходи, отримані платником податку від розміщення ним коштів (у тому числі і до 1 січня 2008 року) у цінні папери, емітовані Міністерством фінансів України, підлягатимуть оподаткуванню податком з доходів фізичних осіб, за виключенням доходів у вигляді процентів.
Зазначена зміна фактично обмежила перелік доходів платника податку, які не являтимуться об‘єктом оподаткування податком з доходів фізичних осіб.
Щодо терміну набуття чинності вказаних змін.
Вказані зміни були внесені до законів пунктом 16 розділу II Закону України від 28.12.2007р. N107-VI „Про Державний бюджет України на 2008 рік та про внесення змін до деяких законодавчих актів України”.
Згідно з Рішенням Конституційного Суду України від 22.05.2008 р. N10-рп/2008 податкові зміни, що були внесені пунктом 16 розділу II Закону України від 28.12.2007 р. N107-VI „Про Державний бюджет України на 2008 рік та про внесення змін до деяких законодавчих актів України”, визнано такими, що не відповідають Конституції України (є неконституційними).
Закон України від 03.06.2008 р. N 309-VI „Про внесення змін до деяких законодавчих актів України” встановив, що цей закон набуває чинності з дня його опублікування (04.06.08) та застосовується з дня втрати чинності відповідними положеннями розділу ІІ Закону України про Державний бюджет на 2008 рік. (22.05.08).
Таким чином, враховуючи норми Прикінцевих положень Закону від 03.06.2008 р. N 309-VI, з початку 2008 року перерви у часі щодо застосування вказаних змін фактично не відбулось.
Комментарии
< Предыдущая | Следующая > |
---|
Предыдущие материалы:
- Кабмин составил список предприятий для Налоговых проверок
- Правительство создало постоянно действующий Совет предпринимателей при Кабинете Министров Украины
- Кабмин усовершенствует администрирование НДС
- Таможня взялась накручивать налоги, по-своему пересчитывая стоимость ввозимых товаров
- Кабмин попытается сдержать импорт
- Последний день представления отчетности – 11 февраля
- Внимание, изменились реквизиты таможенной службы!
- Тимошенко роет под упрощенцев
- Кабмин ограничит использование налоговых векселей
- Депутаты оспорили в КС конституционность госбюджета-2008
- Виктор Пинзеник подписал указ об отмене отчета по форме №7
- Налоговая обещает бизнесу меньше проверок
- Нові ставки акцизного збору!
- Пенсионный сбор с покупки-продажи безналичной иностранной валюты снижен до 0,5%
- Налоговой инспекции и таможне разрешили не выполнять решения судов
- В январе предпринимателям полностью возместили НДС
- Проект Приказа "О внесении изменений в налоговую отчетность по налогу на добавленную стоимость"
- Учетная ставка НБУ - 10%
- Самыми абсурдными в мире оказались украинские налоги
- Налоговую милицию могут передать в подчинение Пинзеныку
testtest