Чергові зміни в бухгалтерському обліку обіцяє наказ Мінфіну N 901, передбачає нововведення в ряді П(С)БО, зокрема:
   
    П(С)БО 8 "Нематеріальні активи" (затверджено наказом N 242 від 18.10.99 р.)
   
    З початку наступного року нематеріальним активом будуть вважати немонетарний актив, який не має матеріальної форми з можливістю ідентифікації. Норми щодо обов'язковості використання активу більше року для виробництва, торгівлі, в админцелях, або при наданні в оренду при визначенні НМА скасовуються.
   
    Знімається обмеження у встановленні терміну корисного використання НМА, який визначається підприємством, для нарахування амортизації (на даний момент гранична межа - не більше 20 років) . При цьому додаються чинники, які слід враховувати при встановленні терміну корисного використання. Крім передбачається морального зносу, термінів корисного використання подібних активів, а також правового і інших подібних обмежень щодо строків використання, бухгалтерам слід звертати увагу на очікуваний спосіб використання НМА підприємством і на залежність строку корисного використання НМА від строку корисного використання інших активів підприємства.
   
    Крім того, передбачається, що нематеріальні активи з невизначеним строком корисного використання (щодо яких підприємством не визначено обмеження строку, протягом якого очікується збільшення грошових коштів (чи їх еквівалентів) від використання таких НМА) амортизації не підлягають. Такі в кінці кожного року повинні оцінюватися на наявність ознак невизначеності обмеження строку їх корисного використання та за відсутності таких підприємством повинен бути встановлений термін їх корисного використання.
   
    П(С)БО 14 "Оренда" (затверджено наказом N 181 від 28.07.2000 р.)
   
    Дія цього стандарту не буде поширюватися на оцінку об'єктів інвестиційної нерухомості, які оцінені за справедливою вартістю згідно з П(С)БО 32 "Інвестиційна нерухомість", а також на орендні відносини, пов'язані з розвідкою і використанням і подібних до природних невоссоздаваемых ресурсів (за винятком оренди земельних ділянок).
   
    Перелік ознак, за якими оренда є фінансовою, поповнився новою позицією (на даний момент П(С)БО налічує сім ознак) . У випадку, коли доходи і втрати від змін справедливої вартості об'єкта оренди на кінець терміну оренди належать орендарю - ми маємо справу з фінансовою орендою.
   
    Також обумовлено, що відображення активу фіноренди, визнаний утримуваним для продажу, має здійснюватися згідно з П(С)БО 27 "Необоротні активи, утримувані для продажу, та припинена діяльність".
   
    ------------------------
   
    Наказ Міністерства фінансів України "Про затвердження Змін до деяких положень (стандартів) бухгалтерського обліку" N 901 від 08.07.2008 р.
   
    Зареєстровано в Міністерстві юстиції України 24.07.2008 р. N 680/15371 і набирає чинності з 01.01.2009 р.

Комментарии

You have no rights to post comments


Следующие материалы:
Предыдущие материалы:

testtest

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterСегодня посетителей1272
mod_vvisit_counterВчера посетителей6771
mod_vvisit_counterЗа неделю посетителей20799
mod_vvisit_counterНа прошлой неделе0
mod_vvisit_counterЗа месяц посетителей20799
mod_vvisit_counterВ прошлом месяце24835
mod_vvisit_counterВсего посетителей27261532

We have: 29 guests, 1 bots online
0: 54.227.97.219
 , 
0