Про це заявив сьогодні Міністр фінансів України Віктор ПИНЗЕНИК. Він поінформував, що з початку наступного місяця вступає в силу прийняте Кабінетом Міністрів України Розпорядження «Про заходи щодо удосконалення системи адміністрування податку на додану вартість» № 262-р, яким запроваджено механізм змін до податкової звітності з ПДВ (розшифровка платниками податку сум податкового кредиту та зобов'язань у розрізі контрагентів).
   
   Міністр відзначив важливість цього рішення, ініційованого Мінфіном, для запровадження
   · прозорості у відшкодуванні податку на додану вартість,
   · запобігання незаконному поверненні ПДВ,
   · усунення дискримінації підприємців,
   · переходу до безконтактного режиму податкових перевірок та
   · автоматичного відшкодування ПДВ.
   
   Механізм електронного декларування дозволяє:
   · виявляти спроби незаконного відшкодування податку з бюджету ще на стадії декларування, що сприяє декриміналізації податку;
   · проводить перевірки в режимі «кабінетного аудиту» (тобто без залучення платника - безконтактний режим), що призведе до значного скорочення кількості перевірок та відповідно до зменшення втручання у господарську діяльність з боку контролюючих органів;
   · суттєво покращити ситуацію відносно своєчасного відшкодування сум заборгованості з податку на додану вартість.
   
   Віктор ПИНЗЕНИК назвавши запровадження електронної декларації ключовим кроком до переходу на режим АВТОМАТИЧНОГО ВІДШКОДУВАННЯ ПДВ.
   
   «Із запровадженням електронної декларації зникає потреба в тотальних масових кругових перевірках підприємств, - заявив Міністр фінансів. - Ми заміняємо їх одноразовою електронною звіркою платежів - це дуже проста система, яка, з одного боку, зменшує величезну кількість податкових перевірок, а з іншого - дозволяє НЕГАЙНО ВИЯВЛЯТИ СТРУКТУРИ, ЩО ЗАЙМАЮТЬСЯ ВІДМИВАННЯМ ПДВ, через які зникають багатомільярдні суми коштів».
   
   «Це рішення уряду започатковує ЗМІНУ ФІЛОСОФІЇ ОПОДАТКУВАННЯ - ВІД ТОТАЛЬНОГО КОНТРОЛЮ ДО ПЕРЕВІРКИ ЛИШЕ ВІДХИЛЕНЬ, - підкреслив Віктор ПИНЗЕНИК, - оскільки на сьогодні основна частина перевірок податкової пов'язана саме з адмініструванням податку на додану вартість, а при прозорому контролі лише за відхиленнями це означає, що для більшості підприємств ПДВ буде повертатися автоматично».
   
   ***
   Питання своєчасного відшкодування податку на додану вартість є одним з найгостріших у податковій політиці держави.
   Скорочення бюджетної заборгованості з ПДВ залежить від декількох складових, і, перш за все від того, наскільки оперативно органи державної податкової служби проводять перевірки по підтвердженню сум податку на додану вартість, заявах до відшкодування з бюджету.
   Існуюча дотепер система адміністрування вимагає проводити перевірки всіх контрагентів платника до виробника продукції (послуги), що при наявності ланцюга постачальників у 20-30 суб'єктів господарювання створює умови як для корупційної діяльності так і для значних термінів затримання відшкодування ПДВ з бюджету для платників.
   З метою ліквідації зазначених факторів і було прийняте підготовлене Мінфіном Розпорядження КМУ «Про заходи щодо удосконалення системи адміністрування податку на додану вартість» від 06.02.08 № 262-р.

Комментарии

You have no rights to post comments


Следующие материалы:
Предыдущие материалы:

testtest

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterСегодня посетителей1638
mod_vvisit_counterВчера посетителей2909
mod_vvisit_counterЗа неделю посетителей9608
mod_vvisit_counterНа прошлой неделе25578
mod_vvisit_counterЗа месяц посетителей1638
mod_vvisit_counterВ прошлом месяце33548
mod_vvisit_counterВсего посетителей27275919

We have: 33 guests, 2 bots online
0: 54.144.55.253
 , 
0