24 грудня депутати збільшили страхові внески до фонду по безробіттю на 0,4% - до 2,2%, щоб ліквідувати дефіцит в розмірі 1,6 млрд грн. Вони також обмежили можливості працевлаштування матерів-одиначок, інвалідів та молоді. На думку експертів, збільшення внесків не допоможе фонду, так як його ключовою проблемою стане не зростання безробіття, а скорочення розміру зарплат на початку 2009 року.
   
   256 депутатів Верховної ради вчора прийняли в першому читанні законопроект № 3489 про зниження впливу фінансової кризи на сферу зайнятості населення. Документ майже в повному складі підтримали Партія регіонів, блок Литвина і КПУ, а з "Нашої України-Народної самооборони" і БЮТ за нього віддали голоси лише 35 депутатів. Співавтор проекту, Олександр Сочка (БЮТ) повідомив, що фракція вирішила не підтримувати документ, так як ідентичні норми розробив Кабмін: "Але є бажання депутатів і Кабміну об'єднати всі пропозиції в один закон, тому до другого читання документ ми підтримаємо".
   
   Внески до Фонду загальнообов'язкового державного соціального страхування збільшені на випадок безробіття на 0,4% - з 1,8% до 2,2% від фонду заробітної плати. Відрахування роботодавців зростуть з 1,3% до 1,6%, найманих працівників - з 0,5% до 0,6%. Внески до Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності буде знижено на 0,1% - до 1,4%. В результаті податкове навантаження на підприємства збільшиться на 0,2%, для співробітників - на 0,1%.
   
   В умовах різкого зростання безробіття в 2009 році - до 3,2 млн осіб - збереження нинішніх ставок внесків, на думку депутатів, викликало б різке зростання навантаження на фонд з безробіття і дефіцит в 1,6 млрд грн. При цьому з держбюджету необхідно виділити 184 млн грн асигнувань "для збалансування бюджету фонду для надання соціальних послуг та матеріального забезпечення застрахованим особам".
   
   В той же час роботодавці до 31 грудня 2010 року будуть звільнені від обов'язку бронювати до 5% робочих місць для категорій населення, які потребують соціального захисту. На цей же термін матері-одиначки, інваліди та молодь позбавляються гарантій працевлаштування при пошуку першого місця роботи. При відмові від двох пропозицій працевлаштування або перепідготовки безробітний буде знятий з обліку в центрі зайнятості.
   
   Перший заступник директора Державної служби зайнятості Наталія Зінкевич розповів Ъ, що в цьому році, вперше за останні роки, було відновлено дотування фонду з держбюджету (32 млн грн). "У 2009 році ці норми знову не закладені, але люди будуть приходити, і знову постане питання - як їм допомогти. А мова йде про 300 тис. осіб, які вперше шукають роботу, про військовослужбовців, які не є застрахованими. Тому потрібна участь держави у фінансуванні витрат на їх захист",- переконана посадовець.
   
   Збільшення відрахувань в фонд по безробіттю необхідно, але навряд чи вирішить проблему дефіциту, кажуть експерти. За словами аналітика Бюро економічних і соціальних досліджень Олени Осінкіної, проблема не в зростанні безробіття, а в зниженні обсягів фонду зарплати. "Реальні зарплати стрімко скорочуються - люди йдуть у безстрокові відпустки, а багато зарплати в тінь, що призводить до різкого зменшення відрахувань до фонду",- констатує експерт. "Безробітним ця допомога особливо не допоможе і вдарить по працюючим",- резюмує директор центру "CASE-Україна" Дмитро Боярчук.
   

Комментарии

You have no rights to post comments


Предыдущие материалы:

testtest

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterСегодня посетителей2269
mod_vvisit_counterВчера посетителей2909
mod_vvisit_counterЗа неделю посетителей10239
mod_vvisit_counterНа прошлой неделе25578
mod_vvisit_counterЗа месяц посетителей2269
mod_vvisit_counterВ прошлом месяце33548
mod_vvisit_counterВсего посетителей27276550

We have: 34 guests online
0: 18.212.120.195
 , 
0