Як стало відомо, Державна податкова адміністрація (ДПАУ) планує зібрати в II кварталі 30 млрд грн податків, що на 50,2% більше, ніж у минулому році. Найбільші надходження Кабмін очікує у травні, коли настане термін сплати податку на прибуток за січень-березень. В обласних податкових адміністраціях кажуть, що ці суми спрямовуються в бюджет уже в квітні, а тому в травні можуть виникнути проблеми з фінансуванням бюджету. Експерти вважають, що податківці не можуть нескінченно виконувати плани за рахунок переплат - це загрожує невиконанням бюджету в кінці року, передає «Комерсант-Україн».
   
    У розпорядженні видання опинився наказ голови ДПАУ Сергія Буряка #210, яким визначено плани для обласних підрозділів ДПАУ збору податків у загальний фонд бюджету у II кварталі. У документі йдеться, що податківці повинні забезпечити в квітні-червні зростання надходжень "не менше 150% до минулого року" - 29,677 млрд грн. Найбільший показник запланований на травень - 15,5663 млрд грн, тоді як плани на квітень (6,509 млрд грн) і червень (7,605 млрд грн) виявилися майже в два рази менше. Частково це пояснюється тим, що у травні закінчується термін сплати податку на прибуток за результатами I кварталу. Однак якщо порівнювати планові показники з фактичним виконанням бюджету у 2007 році, то виявиться, що в травні від обласних податкових адміністрацій вимагають зібрати на 81% більше, тоді як в квітні і червні - на 20,2% і 32,5%. У січні-березні податківці зібрали 25 млрд грн - на 42,8% більше від фактичних надходжень минулого року.
   
    Третину необхідної суми в II кварталі повинен забезпечити Київ (див. таблицю). Високий збір запланований для Донецької, Дніпропетровської і Харківської областей - у сумі 7,936 млрд грн. У ДПАУ не коментували плани, зазначивши, що "нічого неможливого немає". "Ми довели плани до обласних адміністрацій, а вони повинні думати, як їх виконати",- сказав співрозмовник Ъ. В обласних податкових адміністраціях неохоче обговорювали плани ДПАУ. "Ми не коментуємо їх, а працюємо і виконуємо",- заявив голова Полтавської обласної податкової адміністрації Сергій Міщенко.
   
    У Донецькій області вважають, що їм поставили важкі завдання. Голова Донецької обласної податкової адміністрації Олег Соколов зізнався, що в квітні вони вже збирають податок на прибуток, який підприємства можуть заплатити лише в травні. "Ми сьогодні маємо переплати по прибутку на 1,2 млрд грн. Оплата податку на прибуток проходить один раз на чотири місяці, а надходження податку до бюджету заплановані на кожен місяць - ось і виходить, що в квітні я вже все виконав, а в травні поки не знаю. Платники просто задекларують цю переплату, а до оплати нічого не буде",- сказав пан Соколов.
   
    Експерти здивовані таким зростанням планових показників, особливо з урахуванням того, що в березні ДПАУ зібрала податків на 0,6 млрд грн менше, ніж у минулому році (з-за перевищення плану відшкодування ПДВ). За словами аналітика Бюро економічних і соціальних досліджень Владислав Комаров, економічних підстав для різкого збору податків немає - результати I кварталу показали зниження темпів зростання промислового виробництва з 12,9% до 7,8%. Податківцям тепер залишається розраховувати на інфляційний дохід і авансові платежі, що може дозволити їм в короткостроковій перспективі виконати план.
   
    Президент Союзу податкових консультантів України Леонід Рубаненко повідомив, що вже зараз ДПАУ активно використовує метод переплат. Це призвело до того, що підприємства сплачують на три місяці вперед. "У травні ДПАУ буде вибивати, напевно, податки за вересень",- побоюється експерт. Але це закладає ризики невиконання бюджету в кінці року, так як підприємства, авансировавшие бюджет, через кілька місяців різко зменшать податкові зобов'язання, вважає радник з економічних і податкових питань проекту "Розвиток підприємництва в Україні" IFC Дмитро П'ятаченко. ДПАУ спробує цього не допустити. "Додаткові кошти ДПАУ може отримати за рахунок збільшення позапланових перевірок",- упевнений він.

Комментарии

You have no rights to post comments


Следующие материалы:
Предыдущие материалы:

testtest

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterСегодня посетителей2457
mod_vvisit_counterВчера посетителей2909
mod_vvisit_counterЗа неделю посетителей10427
mod_vvisit_counterНа прошлой неделе25578
mod_vvisit_counterЗа месяц посетителей2457
mod_vvisit_counterВ прошлом месяце33548
mod_vvisit_counterВсего посетителей27276738

We have: 40 guests, 1 bots online
0: 18.212.120.195
 , 
0