Вчора перший заступник начальника податкової міліції-начальник головного управління податкової міліції ДПАУ Олександр Мухін оприлюднив список підприємств з ознаками фіктивності. За 39 компаніям вже винесені судові рішення, по 16 - заведені кримінальні справи, 31 суб'єкт підприємницької діяльності перебуває під пильним наглядом податківців. Всього у березні-серпні ДПАУ виявила 142 "податкові ями", в результаті діяльності яких збитки бюджету склали 1,6 млрд грн.    
   
У ДПАУ планують створити електронний банк даних про "податкових ямах", який після аналізу декларацій оперативно буде поповнюватися новими підприємствами. Заступник начальника податкової міліції-начальник слідчого управління податкової міліції ДПАУ Йосип Бучинський зазначив, що список буде розміщений на сайті податкової адміністрації та сумлінні платники зможуть перевіряти своїх контрагентів і законність проведених ними операцій. "А ми будемо доводити умисне використання таких ям недобросовісними суб'єктами господарювання",- додав він. Однак є певні складності при зборі доказів, так як в основному фіктивні структури реєструються на підставних "малозабезпечених" громадян. Деякі з них, за словами пана Мухіна, "почали пропадати або вмирає при таємничих обставинах".    
   
Як розповів Олександр Мухін, послугами "податкових ям" скористалися 16 реально діючих підприємств, які називали себе "сумлінними платниками" - вони працюють в металургійній, будівельній, торговельній галузях, а також займаються експортом. Однак перелік оприлюднених компаній не вражає, враховуючи неодноразові заяви ДПАУ про те, що послугами фіктивних структур користуються "кілька фінансово-промислових груп". Вчора податківці повідомили лише назви підприємств, які ні про що не говорять широкому загалу. Всього в результаті податкових перевірок компаніям було донараховано 480 млн грн та відмовлено у бюджетному відшкодуванні ПДВ на суму 60 млн грн.    
   
У ДПАУ додають, що посадові особи цих 16 підприємств і 39 "податкових ям" вже несуть кримінальну відповідальність. Однак 66 залучених до суду осіб, реальний термін (від одного до шести років) отримали всього шестеро. Решта відбулися штрафом, були амністовані або отримали терміни з випробувальним періодом. Максимальний термін, передбачений Кримінальним кодексом за такі правопорушення,- 12 років - не отримав ніхто. "Така кримінальна відповідальність нікого не зупинить, більш того, на фіктивних підприємствах формальними керівниками 'фуксы', як у Ільфа і Петрова",- зазначив юрист асоціації "Об'єднана юридична група" Андрій Панченко.

Комментарии

You have no rights to post comments


Следующие материалы:
Предыдущие материалы:

testtest

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterСегодня посетителей1967
mod_vvisit_counterВчера посетителей19919
mod_vvisit_counterЗа неделю посетителей21886
mod_vvisit_counterНа прошлой неделе47463
mod_vvisit_counterЗа месяц посетителей61379
mod_vvisit_counterВ прошлом месяце33548
mod_vvisit_counterВсего посетителей27335660

We have: 31 guests, 4 bots online
0: 54.144.55.253
 , 
0