НАЦІОНАЛЬНИЙ БАНК УКРАЇНИ
   
   ЛИСТ
   
   від 30.07.2008 р. N 48-011/1084-10458


   
   Департамент з питань запобігання використанню банківської системи
   для легалізації кримінальних доходів та фінансування тероризму
   
   Територіальним підрозділам НБУ
   Банкам України
   Асоціації українських банків
   Українському кредитно-банківському союзу
   Навчальним закладів НБУ
   
   
   Національний банк України, використовуючи закріплене в пункті 1 статті 66 Закону України "Про банки і банківську діяльність" (далі - Закон про банки) право адміністративного регулювання, вважає за необхідне висловити наступні рекомендації банкам, щодо ризиків відмивання коштів з використанням фінансових операцій які здійснюються на виконання договорів про поставку товарів без їх ввезення на митну територію України.
   
   Група з розробки фінансових заходів боротьби з відмиванням грошей (FATF) рекомендує звертати особливу увагу на всі складні, надзвичайно великі операції, на всі незвичні схеми проведення операцій, де не можна простежити очевидну економічну або законну кінцеву мету.
   
   Положення про здійснення банками фінансового моніторингу, затверджене постановою Правління НБУ N 189 від 14.05.2003, відносить клієнтів, що здійснюють зовнішньоекономічні операції до категорії ризикових.
   
   Фінансові операції, які здійснюються на виконання зовнішньоекономічних договорів про поставку товарів без їх ввезення на митну територію України містять підвищений ризик їх використання з протиправною метою, зокрема, з метою ухилення від сплати податків, шахрайства, а також легалізації доходів, одержаних злочинним шляхом.
   
   Враховуючи викладене, пропонуємо приділяти підвищену увагу аналізу відповідності вказаних фінансових операцій суті діяльності та фінансовому стану клієнтів, що їх здійснюють, з врахуванням обсягів та інтенсивності здійснення таких операцій.
   
   За результатами цієї роботи, у відповідності до ст. 12 Закону України "Про запобігання та протидію легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом", банки мають визначати наявність/відсутність мотивованої підозри щодо здійснення клієнтом зазначених фінансових операцій з метою відмивання доходів, одержаних злочинним шляхом та вживати подальших заходів у відповідності до чинного законодавства.
   
   Заступник Голови
   В. Л. Кротюк
   

Комментарии

You have no rights to post comments


Следующие материалы:
Предыдущие материалы:

testtest

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterСегодня посетителей5110
mod_vvisit_counterВчера посетителей3403
mod_vvisit_counterЗа неделю посетителей17866
mod_vvisit_counterНа прошлой неделе0
mod_vvisit_counterЗа месяц посетителей17866
mod_vvisit_counterВ прошлом месяце24835
mod_vvisit_counterВсего посетителей27258599

We have: 121 guests, 2 bots online
0: 3.92.28.52
 , 
0