Бютівці вже зареєстрували у Верховній Раді відповідний законопроект. Вони пояснюють це тим, що уряд як виконавчий орган має і валютну політику визначати. Експерти називають ідею адміністративним методом і не чекають від неї нічого доброго.
   
    Без Кабміну ні туди і ні сюди. Щоб стабілізувати курс долара, бютівці вирішили підпорядкувати уряду Нацбанк.
   
    Експерти хапаються за голови: такого немає ні в одній європейській країні. Головний банк має бути незалежним і керуватися лише законами ринку. Указами і постановами долара не зміцниш, наслідків падіння його курсу не нивелируешь, - говорить представник комерційного банку Ерік Найман. Поки «зелений» буде слабшати, тим більше, що це традиційно для літнього періоду.
   
    Ерік Найман, представник комерційного банку: «Рік чекає дуже важкий, тому що і на світових ринках все нестабільно. Якщо у вас є долари, і ви розумієте, що влітку вам треба їх витратити, то краще не чекати і продавати зараз. Восени ситуація трохи зміниться».
   
    Втім, до своєї позначці 5,05 «зелений» вже не зміцниться, принаймні, якщо виходити лише з економічних підстав. Поки що 5-відсоткова ревальвація гривні користі не дала. Дестабилизировался ринок нерухомості, з'явилися нові підстави для подорожчання золота і нафти.
   
    До того ж, українська економіка дуже прив'язана до американської валюти, яка наполовину залежить від експорту.
   
    Олександр Жолудь, експерт: «Якщо підходити формально, ревальвація вигідна імпортерам і не вигідна експортерам. На всі продукти, які ми експортуємо, ціни зросли за останній рік сильніше, ніж гривня ревальвувала».
   
    В результаті постраждає і середній громадянин. Дехто вже під кінець місяця недоотримає кілька сотень гривень зарплати. Адже у багатьох приватних установах її нараховують в доларах, а потім по курсу Нацбанку переводять у гривні. // Тетяна Коваленко, Олександр Горнийчук, НТН.

Комментарии

You have no rights to post comments


Следующие материалы:
Предыдущие материалы:

testtest

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterСегодня посетителей1889
mod_vvisit_counterВчера посетителей19919
mod_vvisit_counterЗа неделю посетителей21808
mod_vvisit_counterНа прошлой неделе47463
mod_vvisit_counterЗа месяц посетителей61301
mod_vvisit_counterВ прошлом месяце33548
mod_vvisit_counterВсего посетителей27335582

We have: 20 guests, 1 bots online
0: 54.144.55.253
 , 
0