«Офіційний курс гривні (по відношенню до долара. - «ДЕЛО») буде змінюватися у бік її зміцнення. Це пов'язано з тим, що пропозиція валюти в країні значно перевищує попит», - повідомив «ДЕЛУ» перший заступник глави Нацбанку Анатолій Шаповалов. Останній раз офіційний курс долара Нацбанк змінював три роки тому - в квітні 2005-го.
   
    До яких меж буде зміцнюватися гривня, банкір не сказав, але уточнив, що це відбудеться найближчим часом. «Враховуючи те, що Центральний банк не брав участь у торгах, ринок сам сформував курс. У квітні він склав в середньому 4,93 гривні за долар, а в травні ще нижче... Від того, що ми наблизимо до реального офіційний курс, особливо нічого не зміниться», - уточнив він.
   
    У той же час, на думку банкірів, за межі коридору, встановленого Основними принципами грошово-кредитної політики, офіційний курс все одно не опуститься. «Правління Нацбанку може зробити в гіршому випадку 4,95 гривні за 1 долар», - говорить голова правління Укрсоцбанку Борис Тимонькін. Анатолій Шаповалов стверджує зворотне: «Основні принципи грошово-кредитної політики, які виносяться на розгляд Верховної Ради, - це прогноз. Є закон, який говорить, що курс встановлює Нацбанк, а не парламент. Тому НБУ має право встановити курс і нижче 4,95. Хоча це питання дискусійне», - вважає чиновник.
   
    На думку експертів, зміцнення офіційного курсу долара на готівковому ринку ніяк не відіб'ється. «Не думаю, що готівковий курс гривні знизиться, після того як Нацбанк зміцнить офіційний курс гривні. Народ не побіжить позбавлятися від доларів, тому що той, хто хотів, вже «скинув» валюту по абсолютно неймовірним курсом 4,6 гривні за долар», - говорить перший заступник голови правління Банку НРБ Владислав Кравець.

Комментарии

You have no rights to post comments


Следующие материалы:
Предыдущие материалы:

testtest

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterСегодня посетителей1937
mod_vvisit_counterВчера посетителей19919
mod_vvisit_counterЗа неделю посетителей21856
mod_vvisit_counterНа прошлой неделе47463
mod_vvisit_counterЗа месяц посетителей61349
mod_vvisit_counterВ прошлом месяце33548
mod_vvisit_counterВсего посетителей27335630

We have: 27 guests, 1 bots online
0: 54.144.55.253
 , 
0