Митники продовжують закручувати гайки імпортерам-мінімізаторів. Практично одночасно з тим, як за ініціативою голови ДМСУ Валерія Хорошковського на кордоні перестали приймати векселі в рахунок сплати ввізного ПДВ, інспектори почали прискіпливо перевіряти зазначену в декларації митну вартість товарів, вважаючи її заниженою, активно донараховувати податки. Але, один раз визнавши правоту митників, компанії вже не зможуть платити менше.
Митна вартість - опорна величина, виходячи з якої інспектор обчислює суми належних до сплати податків. Відповідно до Митного кодексу вона визначається на підставі заяви власника товарної партії, підтвердженого документально. Таким доказом може служити контракт на поставку товару, інвойси та дані про банківські транзакції. Але якщо задекларована вартість партії значно відрізняється від цін на внутрішньому ринку, митники мають право визначити її самостійно. У цьому випадку кодекс дозволяє орієнтуватися на вартість ідентичних або подібних товарів. Саме для таких цілей ДМСУ веде цінову базу, в якій реєструються дані про визначення митної вартості раніше ввезених товарів, відомостей з прайс-листів - друкованих та розміщених в інтернеті.
Діючі правила цілком логічні: заниження митної вартості - один з основних методів мінімізації податків, які використовують імпортери. І у митників повинні бути механізми, щоб виводити махінаторів на чисту воду в інтересах казни. За повідомленням Держмитслужби, за 11 місяців 2007 р. за рахунок коригування митної вартості товарів до бюджету було додатково перераховано майже 1,172 млрд грн. Нюанс полягає в тому, що коригування не може бути тотальною, як це відбувається зараз. Однак, щоб впоратися зі спущеними планами, митникам доводиться застосовувати цей прийом повсюдно. Тим більше, що закон, дозволяючи використовувати дані про вартість контрактів на постачання ідентичних товарів, не дає чітких критеріїв такої подібності. Боротися з цим злом імпортерам практично неможливо. Згідно зі встановленими правилами вони можуть оскаржити рішення про визначення нової вартості товару, якщо, звичайно, будуть розташовувати на те достатніми підставами. «У разі виникнення конфлікту потрібно проведення спеціальної цінової експертизи. Але вона допомагає розв'язати виниклі непорозуміння лише у випадку реальних складнощів з встановленням ціни. Якщо мова йде про так званому нестандартному імпорті, скажімо, б/в або спеціалізованому обладнанні, завозимом в країну незначними партіями, тоді митниця, як правило, погоджується з нашими висновками. Що стосується товарів, що завозяться масово, то можливості переглянути їх вартість практично немає», - говорить експерт Київської торгово-промислової палати Світлана Кухарчук. Можна, звичайно, заперечити дії митників в суді, але і тут шанси на успіх у імпортера невисокі. «У випадку судових розглядів суди виносять рішення на користь митників на підставі їх внутрішніх актів», - пояснює заступник начальника юридичного департаменту компанії «ІТТ-Інвест» Юрій Філь.
Але найгірше те, що якщо підприємство імпортує один або подібні види товарів, то, один раз сплативши донараховані податки, воно змушене буде робити це і при ввезенні всіх наступних партій. Згідно з постановою Кабінету Міністрів «Про затвердження порядку декларування митної вартості товарів, які переміщуються через митний кордон України, та подання відомостей для її підтвердження» у разі імпорту товарів, закуплених в одного постачальника за єдиним контрактом, їх митна вартість не переглядається для різних партій.
Оцінюючи цю перспективу, багато імпортери просто призупинили поставки в надії, що відбувається нині на митниці - разова акція, і як тільки «місячник боротьби з мінімізаторами» закінчиться, можна буде повернутися до нормального режиму роботи. Однак, як запевнили «ДС» в Держмитслужбі, вони не збираються зменшувати взятих темпів наповнення казни. А це означає, що не варто сподіватися на швидкі послаблення. Результатом цього може стати банальний дефіцит імпортних товарів.
Втім, охолодити запал митників можуть їх колеги - податківці. «Сплачений на митниці ПДВ імпортери автоматично відносять на податковий кредит. Таким чином, виконуючи план з податкових зборів, митники тим самим «накручують» і суми заявок на відшкодування. Оскільки відшкодування ПДВ відноситься до обов'язків ДПАУ, розбиратися з наслідками доведеться нам», - пояснили «ДС» в центральному апараті ДПАУ. Активність митників ставить під сумнів виконання обіцянки головного податківця країни Сергія Буряка щодо повної ліквідації боргів з відшкодування ПДВ протягом двох найближчих місяців. За його словами, загальна сума заявок на відшкодування ПДВ у січні становила 8,5 млрд грн. З них 3,5 млрд грн. - прострочені борги, ще близько 3 млрд грн. ДПАУ вважає фіктивними заявками і відшкодовувати їх не збирається. «Ми погасили в січні близько
2 млрд грн., протягом лютого і березня виплатимо всі решта і забудемо про це», - сказав пан Буряк. Щоб запобігти накопичення боргу, ДПАУ має намір просити Мінфін збільшити виділяється з бюджету на відшкодування ПДВ суму ще на 10-12 млрд (в законі про держбюджет на 2008 р. на ці цілі передбачено 24,5 млрд грн.). Однак і цих грошей може виявитися недостатньо, якщо митники будуть проявляти активність у наповненні казни. А тому у імпортерів є надія, що Сергій Буряк зможе переконати свого колегу з ДМСУ зменшити запал.

Комментарии

You have no rights to post comments


Следующие материалы:
Предыдущие материалы:

testtest

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterСегодня посетителей1303
mod_vvisit_counterВчера посетителей6771
mod_vvisit_counterЗа неделю посетителей20830
mod_vvisit_counterНа прошлой неделе0
mod_vvisit_counterЗа месяц посетителей20830
mod_vvisit_counterВ прошлом месяце24835
mod_vvisit_counterВсего посетителей27261563

We have: 51 guests, 1 bots online
0: 54.227.97.219
 , 
0