19.01.2021
Posted in Бухгалтерия - Архив сайта 2008
Митники продовжують закручувати гайки імпортерам-мінімізаторів. Практично одночасно з тим, як за ініціативою голови ДМСУ Валерія Хорошковського на кордоні перестали приймати векселі в рахунок сплати ввізного ПДВ, інспектори почали прискіпливо перевіряти зазначену в декларації митну вартість товарів, вважаючи її заниженою, активно донараховувати податки. Але, один раз визнавши правоту митників, компанії вже не зможуть платити менше.Митна вартість - опорна величина, виходячи з якої інспектор обчислює суми належних до сплати податків. Відповідно до Митного кодексу вона визначається на підставі заяви власника товарної партії, підтвердженого документально. Таким доказом може служити контракт на поставку товару, інвойси та дані про банківські транзакції. Але якщо задекларована вартість партії значно відрізняється від цін на внутрішньому ринку, митники мають право визначити її самостійно. У цьому випадку кодекс дозволяє орієнтуватися на вартість ідентичних або подібних товарів. Саме для таких цілей ДМСУ веде цінову базу, в якій реєструються дані про визначення митної вартості раніше ввезених товарів, відомостей з прайс-листів - друкованих та розміщених в інтернеті.
Діючі правила цілком логічні: заниження митної вартості - один з основних методів мінімізації податків, які використовують імпортери. І у митників повинні бути механізми, щоб виводити махінаторів на чисту воду в інтересах казни. За повідомленням Держмитслужби, за 11 місяців 2007 р. за рахунок коригування митної вартості товарів до бюджету було додатково перераховано майже 1,172 млрд грн. Нюанс полягає в тому, що коригування не може бути тотальною, як це відбувається зараз. Однак, щоб впоратися зі спущеними планами, митникам доводиться застосовувати цей прийом повсюдно. Тим більше, що закон, дозволяючи використовувати дані про вартість контрактів на постачання ідентичних товарів, не дає чітких критеріїв такої подібності. Боротися з цим злом імпортерам практично неможливо. Згідно зі встановленими правилами вони можуть оскаржити рішення про визначення нової вартості товару, якщо, звичайно, будуть розташовувати на те достатніми підставами. «У разі виникнення конфлікту потрібно проведення спеціальної цінової експертизи. Але вона допомагає розв'язати виниклі непорозуміння лише у випадку реальних складнощів з встановленням ціни. Якщо мова йде про так званому нестандартному імпорті, скажімо, б/в або спеціалізованому обладнанні, завозимом в країну незначними партіями, тоді митниця, як правило, погоджується з нашими висновками. Що стосується товарів, що завозяться масово, то можливості переглянути їх вартість практично немає», - говорить експерт Київської торгово-промислової палати Світлана Кухарчук. Можна, звичайно, заперечити дії митників в суді, але і тут шанси на успіх у імпортера невисокі. «У випадку судових розглядів суди виносять рішення на користь митників на підставі їх внутрішніх актів», - пояснює заступник начальника юридичного департаменту компанії «ІТТ-Інвест» Юрій Філь.
Оцінюючи цю перспективу, багато імпортери просто призупинили поставки в надії, що відбувається нині на митниці - разова акція, і як тільки «місячник боротьби з мінімізаторами» закінчиться, можна буде повернутися до нормального режиму роботи. Однак, як запевнили «ДС» в Держмитслужбі, вони не збираються зменшувати взятих темпів наповнення казни. А це означає, що не варто сподіватися на швидкі послаблення. Результатом цього може стати банальний дефіцит імпортних товарів.
Втім, охолодити запал митників можуть їх колеги - податківці. «Сплачений на митниці ПДВ імпортери автоматично відносять на податковий кредит. Таким чином, виконуючи план з податкових зборів, митники тим самим «накручують» і суми заявок на відшкодування. Оскільки відшкодування ПДВ відноситься до обов'язків ДПАУ, розбиратися з наслідками доведеться нам», - пояснили «ДС» в центральному апараті ДПАУ. Активність митників ставить під сумнів виконання обіцянки головного податківця країни Сергія Буряка щодо повної ліквідації боргів з відшкодування ПДВ протягом двох найближчих місяців. За його словами, загальна сума заявок на відшкодування ПДВ у січні становила 8,5 млрд грн. З них 3,5 млрд грн. - прострочені борги, ще близько 3 млрд грн. ДПАУ вважає фіктивними заявками і відшкодовувати їх не збирається. «Ми погасили в січні близько
2 млрд грн., протягом лютого і березня виплатимо всі решта і забудемо про це», - сказав пан Буряк. Щоб запобігти накопичення боргу, ДПАУ має намір просити Мінфін збільшити виділяється з бюджету на відшкодування ПДВ суму ще на 10-12 млрд (в законі про держбюджет на 2008 р. на ці цілі передбачено 24,5 млрд грн.). Однак і цих грошей може виявитися недостатньо, якщо митники будуть проявляти активність у наповненні казни. А тому у імпортерів є надія, що Сергій Буряк зможе переконати свого колегу з ДМСУ зменшити запал.
Комментарии
< Предыдущая | Следующая > |
---|
Следующие материалы:
- Президент України Віктор Ющенко підписав закон, що забороняє зовнішню рекламу тютюнових виробів, алкогольних і слабоалкогольних напоїв.
- ДПАУ посилила відбір компаній для перевірок
- Перенесено термін подання звітності з ПДВ за 1 квартал 2008 р.
- Держпідприємництво спрощує складання фінансової звітності підприємцям
- ДПАУ має намір провести позапланові перевірки платників ПДВ, що подали декларацію за своїми зобов'язаннями в цілому, а не в розрізі контрагентів.
- Графік роботи банків на свята
- Податкова ввела новий номер телефону для надання консультацій
- Індекс інфляції у квітні
- Податкова планує зібрати в II кварталі 30 млрд грн податків
- Лист ДПАУ від 14.04.2008г № 7681/7/16-1117 (актуальні питання з ПДВ)
- Лист ДПА України від 09.04.2008 р. №09.04.2008 7377/7/15-0817 (звіт за забруднення навколишнього середовища за 1 квартал 2008 р.)
- До податкових адміністрацій довели план з фіктивного ПДВ
- Індекс інфляції у березні
- Податківців зобов'язали своєчасно відшкодовувати ПДВ
- Постановою КМУ від 26.03.2008 р. №251 внесено зміни в механізм відшкодування ПДВ за експортними операціями
- Постановою КМУ від 19.03.2008 р. №209 збільшила розміри витрат на відрядження (набирає чинності 29.03.2008 р.)
- Перенесення робочих днів у квітні
- Спрощена процедура декларування доходів громадян
- Віктор Пинзеник: З квітня вводиться електронна декларація з ПДВ
- Наказом Мінфіну від 05.03.2008 р. №353 внесено зміни до Положення (стандарти) бухгалтерського обліку
- Зміни, які набувають чинності з 1.04.2008 р. згідно Закону України від 28.12.2007 р. №107-VI «ПРО державний бюджет на 2008 р. і про внесення змін у деякі законодавчі акти України»
- Система відшкодування ПДВ буде автоматизованої до червня
- Реквізити розрахункових рахунків, відкритих для зарахування надходжень до бюджету, відкриті в 2007 році, продовжують діяти у 2008 році
- Президентом підписано закон, яким скасовано існування Тендерної палати
- Лист НБУ від 18.03.2008 р. №11-113/1052-3143 (використання типових форм прибуткових і видаткових касових ордерів)
- Президент України виступив за скасування вексельної форми сплати ПДВ при імпорті товару
- Постановою КМУ від 19.03.2008 р. № 222 СПД зобов'язали сплачувати ПДВ при імпорті товару
- Мінфін збільшує розмір витрат на відрядження
- Наказом від 29.01.2008 р. № 102 внесено зміни до норми пробігу шин
- Лист ДПАУ від 21.03.2008 р. N 5565/7/16-1117 (нова форма декларації здається вже з березня)
- Наказом від 17.03.2008 р. №159 внесені зміни у звітність з податку на додану вартість
- Нові правила індексації грошових доходів населення
- Верховна Рада ухвалила Закон про заборону зовнішньої реклами алкоголю і тютюну
Предыдущие материалы:
- Найабсурднішими в світі виявилися українські податки
- Нові ставки акцизного збору!
- Проект Наказу "Про внесення змін до податкової звітності з податку на додану вартість"
- Віктор Пинзеник підписав указ про скасування звіту за формою №7
- Облікова ставка НБУ - 10%
- Пенсійний збір з купівлі-продажу безготівкової іноземної валюти знижено до 0,5%
- Податкову міліцію можуть передати в підпорядкування Пинзенику
- Податкової інспекції і митниці дозволили не виконувати рішення судів
testtest