НАЦІОНАЛЬНИЙ БАНК УКРАЇНИ
   
    ЛИСТ
   
    від 18.03.2008 р. N 11-113/1052-3143
    Щодо застосування типових форм прибуткових та видаткових касових ордерів
   
    Національний банк України розглянув лист газети "Бухгалтерія" від 26.02.2008 р. N 30/8в щодо застосування підприємствами бланків (форм) касових ордерів і повідомляє.
   
    Відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 06.06.2007 р. N 809 "Про доповнення додатка до постанови Кабінету Міністрів України від 19 квітня 1993 р. N 283" документи, що обслуговують грошовий обіг, перелік яких наведений у розділі II Номенклатури бланків цінних паперів і документів суворого обліку, що виготовляються за ліцензією Міністерства фінансів України, доповнено касовими ордерами (прибутковими та видатковими). При цьому згідно з пунктом 1.2 Положення про ведення касових операцій у національній валюті в Україні, затвердженого постановою Правління Національного банку України від 15.12.2004 р. N 637 (далі - Положення), форму касових ордерів, які використовуються для обліку руху готівкових коштів у касі підприємств, установ, організацій, встановлено наказом Міністерства статистики України від 15.02.96 р. N 51 "Про затвердження типових форм первинного обліку касових операцій" (далі - Наказ N 51).
   
    Водночас Наказом N 51 типові форми прибуткових та видаткових касових ордерів не визначені формами суворого обліку і не містять таких обов'язкових реквізитів документів суворого обліку як "серія" та "номер".
   
    Враховуючи вищевикладене, вважаємо, що роз'яснення щодо застосування бланків (форм) касових ордерів підприємствами та організаціями мають надаватися Державним комітетом статистики України (який є правонаступником Міністерства статистики України), оскільки ці питання не відносяться до компетенції Національного банку України.
   
    Одночасно зазначаємо, що на офіційному сайті Міністерства фінансів України в мережі Internet 29.02.2008 р. оприлюднено проект постанови Кабінету Міністрів України "Про зміну додатка до постанови Кабінету Міністрів України від 19 квітня 1993 р. N 283", метою прийняття якого є скасування постанови Кабінету Міністрів України від 06.06.2007 р. N 809.
   
    Що ж до оприбуткування готівки в касі підприємства, то відповідно до пункту 2.6 Положення уся готівка, що надходить до кас, має своєчасно (у день одержання готівкових коштів) та в повній сумі оприбутковуватися.
   
    При цьому оприбуткуванням готівки в касах підприємств, які проводять готівкові розрахунки з оформленням їх касовими ордерами і веденням касової книги відповідно до вимог глави 4 цього Положення, є здійснення обліку готівки в повній сумі її фактичних надходжень у касовій книзі на підставі прибуткових касових ордерів. Суми готівки, що оприбутковуються, мають відповідати сумам, визначеним у відповідних касових (розрахункових) документах (пункт 2.6 Положення). Крім того, під час перевірки органами контролю повного і своєчасного оприбуткування коштів, що надійшли до каси підприємства, записи в касовій книзі звіряються за сумами та строками з даними відповідних прибуткових касових ордерів (пункт 7.16 Положення).
   
    Слід також зазначити, що відповідно до пункту 7.9 Положення під час перевірки підприємств органами контролю з'єднання з'ясовується правильність заповнення всіх реквізитів прибуткових і видаткових касових ордерів (проставлення потрібних дат, номерів, сум, зазначення підстав для їх виписки, наявність підписів службових осіб і одержувачів коштів, відбитків печаток та штампів, підписів про отримання готівки, правильність оформлення депонованих сум тощо).
   
   
    Виконавчий
    директор з питань
    готівково-грошового обігу
   
    Про. Дащенко

Комментарии

You have no rights to post comments


Следующие материалы:
Предыдущие материалы:

testtest

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterСегодня посетителей1663
mod_vvisit_counterВчера посетителей2909
mod_vvisit_counterЗа неделю посетителей9633
mod_vvisit_counterНа прошлой неделе25578
mod_vvisit_counterЗа месяц посетителей1663
mod_vvisit_counterВ прошлом месяце33548
mod_vvisit_counterВсего посетителей27275944

We have: 34 guests, 2 bots online
0: 54.144.55.253
 , 
0