Кабмін склав список підприємств для Податкових перевірок. Інспекторів слід очікувати тим, кому повинні повернути податок на додану вартість, і навіть тим, кому податок був відшкодований.

Перевірочний список складали два відомства: Мінфін і Податкова адміністрація. Однак називати конкретні підприємства ні міністр фінансів Віктор Пинзеник, ні голова Податкової адміністрації Сергій Буряк не хочуть. Обидва чиновника лише уточнюють, що перевірка повинна бути проведена протягом двох тижнів. «Ми хочемо виявити випадки, коли чесному платнику податків не відшкодовують ПДВ, і тих, кому цей податок відшкодовують незаконно», - зазначив міністр фінансів Віктор Пинзеник кореспондентові «ДЕЛА». За його словами, інструменти для виявлення не «чистих платників податків» вже розроблені. Звідси впевненість, що «перша тридцятка об'єктів буде точною прицільної наводкою».
Перевірки по маяках

1 лютого поточного року Президент України Віктор Ющенко заявив, що чиновники системно порушують податкове законодавство. Він доручив СБУ та Податкової міліції протягом 7 днів відпрацювати порядок моніторингу затримки платежів з відшкодування ПДВ.

Голова парламентського комітету з питань податкової і митної політики Сергій Терьохін в інтерв'ю «ДЕЛУ» пояснив, що «податкова адміністрація разом з Мінфіном відходять від практики покриття платників килимовими перевірками». В першу чергу будуть перевірятися компанії з «податковим маяках». «Припустимо, підприємство без основних фондів, але з великими оборотами або ж компанія, яка виявила у звіті високу суму ПДВ і при цьому не заплатила податок на прибуток», - пояснив народний депутат. При цьому він підкреслив, що тотальних перевірок не передбачається. «Вибір буде математичним», - зазначив він.

У Мінфіні вважають, що впровадження практики вказаних перевірок необхідно для підвищення контролю за діяльністю співробітників ДПАУ. Перевірка буде проводитися не тільки за результатами повернення ПДВ в минулому, вона буде включати поточний період роботи податківців, зазначено в прес-релізі міністерства.

Віце-президент УСПП, член громадської колегії при ДПАУ Анатолій Яворський зазначив, що в першу чергу будуть перевірятися операції з відшкодуванням ПДВ підприємствам, які експортували непрофільні для свого бізнесу товари. Наприклад, коли енергокомпанія експортує шкури великої рогатої худоби. Під загрозою термінового моніторингу та привілейовані при колишньому уряді фірми, підозрюваних у махінаціях з відшкодування ПДВ.

«Питання відшкодування ПДВ досить корумпований», - зазначив Яворський. За його словами, керівники великих підприємств кажуть, що фіскали для «спокійного» відшкодування ПДВ «вимагають відкатів». «Підприємства, які отримали ПДВ, легко і швидко потрапляють під підозру у зловживаннях», - сказав представник УСПП. Так що обговорювати тему повернення ПДВ, незважаючи на ряд засідань президента України з представниками бізнесу, де в числі інших порушувалося це питання, більшість керівників підприємств відмовляються.

Борг по ПДВ

Заступник генерального директора з економіки ВАТ «Дніпровський трубний завод» на питання «СПРАВИ» про те, яку суму ПДВ повернули підприємству в минулому році з держбюджету, відповів просто - не знаю. При цьому він зауважив, що не володіє інформацією, хто на заводі розпорядженні такими даними.

Пославшись на комерційну таємницю, головний бухгалтер черкаського ВАТ «Азот» Віктор Катькало теж не став озвучувати суму ПДВ, повернутого підприємству, підкресливши відсутність порушень. Головбух «Сєвєродонецького об'єднання Азот» Євген Халін також не назвав обсяг повернутих коштів. Фінансисти ВАТ «Стирол», корпорації «ІСД» вважають дане питання «закритою темою».

«За 2007 рік нам повернули близько 200 мільйонів гривень ПДВ», - сказав «ДЕЛУ» директор сільськогосподарського підприємства «Нібулон» Олексій Вадатурський. При цьому він зазначив, що це не повна сума повернення. Для повної компенсації держава повинна його підприємству ще близько 40 мільйонів гривень. «Ми відкрита компанія, ми готові до будь-яких перевірок», - підкреслив директор підприємства «Нібулон».

Навряд чи можна говорити про те, що ринок сприйме нововведення. Наприклад, підприємства, що входять до групи Метінвест, у 2007 році 106 разів піддавалися госмониторингу у процесі підтвердження заявленого до відшкодування ПДВ (51 виїзна перевірка і 55 невиїзних перевірок). «Перевірки підтвердили правомірність заявлених до відшкодування сум», - відповів прес-центр ТОВ «Метінвест-холдинг».

У 2007 році незаконних заяв на повернення ПДВ попереджено на суму 2,4 рази вище показника 2006 року (інформація надана «СПРАВІ» ДПАУ). «Кожна 4-я гривня із заявлених є незаконною», - відповіла прес-служба ДПАУ на запит «СПРАВИ». При цьому, за словами голови Госналогадминистрации Сергія Буряка, остання статистика показує: сума невідшкодованого ПДВ становить 8,5 мільярдів гривень. З цього боргу 35-40% - під великим сумнівом.

2 лютого 2007 року прем'єр-міністр Юлія Тимошенко заявила, що протягом 2007 року заборгованість з ПДВ, наприклад, у Волинській області склала 392%, Полтавській - 321%. «Подібна картина у всіх інших областях», - підкреслила вона. Разом з тим є області, які значно перевищили ліміти по відшкодуванню ПДВ.

Комментарии

You have no rights to post comments


Следующие материалы:
Предыдущие материалы:

testtest

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterСегодня посетителей1637
mod_vvisit_counterВчера посетителей2909
mod_vvisit_counterЗа неделю посетителей9607
mod_vvisit_counterНа прошлой неделе25578
mod_vvisit_counterЗа месяц посетителей1637
mod_vvisit_counterВ прошлом месяце33548
mod_vvisit_counterВсего посетителей27275918

We have: 34 guests, 2 bots online
0: 54.144.55.253
 , 
0