Міністерство економіки розробило нову процедуру нарахування єдиного податку представникам малого бізнесу, ввівши додаткові платежі з доходів понад 300 тис. грн і понад 500 тис. грн. Експерти вважають, що це не захищає бюджету від мінімізації податкових відрахувань великим бізнесом і дискредитує ідею спрощеного оподаткування для малого бізнесу.
   
    У п'ятницю Міністерство економіки оприлюднило проект закону "Про спрощену систему оподаткування, обліку та звітності суб'єктів малого підприємництва". Примітно, що основи спрощеної системи оподаткування малого бізнесу були введені ще в 1998 році аналогічним указом президента Леоніда Кучми. Але зміни до Конституції, прийняті в 2004 році, зробили неможливим внесення правок у цей документ. Тому для адаптації спрощеної системи оподаткування до вимог Євросоюзу в міністерстві пропонують прийняти профільний законопроект, що регулює принципи визначення суб'єктів малого бізнесу та їх оподаткування, включивши в нього пропоновані нововведення.
   
    Спрощена система оподаткування передбачає заміну ряду обов'язкових податків і платежів єдиним податком. До суб'єктів малого підприємництва відносять фізосіб з річним обсягом виручки не більше 500 тис. грн, а також юросіб з річним обсягом виручки не вище 1 млн грн і штатом працівників не більше 50 осіб.
   
    Мінекономіки пропонує диференціювати суму, що оподатковується єдиним податком для фізичних осіб: для доходів понад 300 тис. грн на рік додатковий дохід оподатковується за ставкою 1%; у випадку, якщо річний дохід перевищує 500 тис. гривень, сума перевищення оподатковується за ставкою 15%. У відомстві вважають, що такі нововведення будуть перешкоджати використанню податкових пільг суб'єктами середнього та великого бізнесу.
   
    Для юридичних осіб Мінекономіки пропонує вивести зі складу єдиного податку соціальні платежі (загальнообов'язкове державне соціальне та пенсійне страхування), знизивши ставку єдиного податку: при включенні в єдиний податок ПДВ - з 10% до 5%, а при окремій сплаті ПДВ з 6% до 3%. Крім того, в законопроекті уточнено перелік податків і зборів, що включаються в єдиний податок.
   
    Експерти вітають появу профільного законопроекту. "Безумовно, указ президента Кучми вже застарів, його треба скасувати, замінивши новим законом,- каже народний депутат Ксенія Ляпіна (НУНС).- Логічно та вилучення з єдиного податку для юросіб соціальних виплат. З точки зору витрат ніяких змін бізнес не відчує, проте такий крок спростить порядок нарахування цих виплат". Однак експерти висловилися проти запропонованої диференціації податкових відрахувань для фізосіб. "Ця ініціатива явно не для періоду економічної кризи. Збільшення податків можливе лише при економічному зростанні, тоді як зараз доцільніше було б, навпаки, підвищити планку пільгового оподаткування",- впевнена екс-глава Держкомпідприємництва Олександра Кужель. "Подібна ініціатива - дурість, яка фактично ліквідує принцип спрощеного оподаткування,- додає Ксенія Ляпіна.- З точки зору економіки 1% нічого не вирішує, проте для його обліку підприємцям доведеться вести сувору звітність, що повністю суперечить принципу спрощеного оподаткування для малого бізнесу". До того ж, зазначає депутат, з урахуванням нинішніх темпів інфляції річний дохід понад 300 тис. грн на рік має "значний відсоток" суб'єктів малого бізнесу.

Комментарии

You have no rights to post comments


Следующие материалы:
Предыдущие материалы:

testtest

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterСегодня посетителей524
mod_vvisit_counterВчера посетителей3403
mod_vvisit_counterЗа неделю посетителей13280
mod_vvisit_counterНа прошлой неделе0
mod_vvisit_counterЗа месяц посетителей13280
mod_vvisit_counterВ прошлом месяце24835
mod_vvisit_counterВсего посетителей27254013

We have: 30 guests, 3 bots online
0: 52.90.49.108
 , 
0