Державна податкова адміністрація планує отримати доступ до фінансової звітності підприємств. Податківцям ці дані необхідні для виявлення спроб мінімізації сплати податку на прибуток та підвищення відрахувань у бюджет на 0,5 млрд грн. Експерти очікують від ініціативи відомства лише посилення тиску на бізнес і збільшення кількості податкових перевірок, пише «Комерсант-Україна».
   
    12 травня Державна податкова адміністрація (ДПАУ) оприлюднила проект змін до законів "Про оподаткування прибутку підприємств" і "Про держстаті". Цим документом податківці хочуть надати собі право отримувати інформацію з фінансової звітності підприємств, що спрямовується в Держкомстат. При цьому самим компаніям, згідно з даним проектом, буде дозволено добровільно у вільній формі роз'яснювати податківцям "окремі результати фінансово-господарської діяльності", якщо на підприємствах вважатимуть це за необхідне, щоб довести правильність сплати податку на прибуток.
   
    У ДПАУ свою ініціативу називають ефективним обміном інформацією, що дозволяє виявляти схеми мінімізації сплати податку на прибуток і, як наслідок, додатково перераховувати в бюджет мінімум 500 млн грн на рік. Податківці кажуть, що аналіз документації покаже реальну фінансову ситуацію в компанії, результати її діяльності та рух фінансових засобів, а значить, надасть можливість оперативно і без упереджень" вносити підприємства в план перевірок. Директор департаменту податку на прибуток ДПАУ Наталія Хоцановська каже, що зараз підприємства відображають у податковій звітності розмір прибутку, отриманої на підставі бухгалтерського обліку. "Ми отримуємо цифри, які ні з чим не звіряються і не підтверджуються іншими документами",- додає вона. У ДПАУ ж хочуть порівнювати ці дані з іншими показниками з фінансової звітності.
   
    Представники підприємств відмовилися коментувати спроби ДПАУ отримати доступ до фінансової звітності. За неофіційною інформацією бухгалтерів київських компаній, подібна практика доступу до фінпоказників існує в Росії, і в Україні вирішили скористатися цим досвідом. Крім того, фінзвітність готується в основному для топ-менеджменту та інвесторів.
   
    Аудитори вважають, що доступ до таких даних ускладнить роботу співробітників ДПАУ, адже податкова звітність відображає ситуацію за принципом першої події (наприклад, відвантаження товару), а фінансова - за фактом нарахування коштів. Генеральний директор аудиторської фірми "Сейя" Тетяна Зацерковна каже, що в першому випадку у підприємства виникнуть податкові витрати, а у другому - ні, тому податківці будуть вимагати від компанії додаткових роз'яснень. "Тоді виникне і привід для перевірки. Якщо багато передоплат, то податківці подумають, що підприємство хоче зменшити суму оподаткування",- зазначає експерт.
   
    "Підприємствам доведеться працювати в умовах постійного стресу, тому що будь-яку неправильну цифру, друкарську помилку або помилку ДПАУ розцінює як спробу приховати податки",- упевнений перший віце-президент Асоціації платників податків Сергій Бичков. Тому заступник голови Держкомпідприємництва Ольга Сахненко сподівається, що позапланову перевірку ДПАУ буде проводити у виняткових випадках, коли різниця у даних в двох видах звітності буде занадто великий: "Якщо буде мільйон прибутку з бухобліку та збитки в 200 тис. грн за податковим, то сумніви, звичайно, виникнуть".
   
    Генеральний директор аудиторської фірми "Каупервуд" Валерій Галасюк зазначає, що податківці зараз мають доступ до фінзвітності тільки при проведенні планової перевірки, а тому домагаються щоквартального доступу до цих даних. Пан Галасюк сумнівається в конфіденційності використання наданої ДПАУ фінансової інформації. "Дізнатися, звідки стався витік інформації по непублічним даними фінзвітності, буде проблематично",- вважає він.

Комментарии

You have no rights to post comments


Следующие материалы:
Предыдущие материалы:

testtest

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterСегодня посетителей598
mod_vvisit_counterВчера посетителей3403
mod_vvisit_counterЗа неделю посетителей13354
mod_vvisit_counterНа прошлой неделе0
mod_vvisit_counterЗа месяц посетителей13354
mod_vvisit_counterВ прошлом месяце24835
mod_vvisit_counterВсего посетителей27254087

We have: 51 guests, 2 bots online
0: 52.90.49.108
 , 
0