Державна податкова адміністрація посилила відбір компаній для їх планових перевірок. Тепер податкові інспектори будуть контролювати лише ті компанії, які належать мінімум до двох категорій ризику, серед яких збиткова діяльність, робота з офшорами і відшкодування ПДВ понад 100 тис. грн.
   
    Як пише видання, за допомогою нової методики в ДПАУ хочуть скоротити кількість перевірок.
   
    Зокрема, податківці заявили, що застосовуваний до цих пір принцип аудиту всіх платників (від малого до великого бізнесу) неприйнятний «в умовах європейського вибору України». Тому вже у квітні-червні кількість підприємств, на яких плануються перевірки, буде знижено майже на третину порівняно з II кварталом 2007 року - з 8,1 тис. до 5,8 тис. А в план-графік аудиту дрібних компаній внесено в 2,4 рази менше - 0,8 тис.
   
    Крім цього, тепер, щоб податківець проінспектував підприємство, воно повинно відповідати не менше ніж двома критеріями ризику ухилення від оподаткування з восьми, тоді як раніше достатньо було одного.
   
    Підозрілими ДПАУ вважає компанії, у яких темпи зростання валових доходів не відповідають рівню зростання сплати податків, обсяг відшкодування перевищує обсяг сплаченого податку на прибуток, які декларують збитки, заявляють до відшкодування ПДВ на суму понад 100 тис. грн, працюють з компаніями, зареєстрованими в офшорних зонах, здійснюють нетиповий експорт, мають адреса, ідентичний «адресою масової реєстрації» платників податків. Інспектор при перевірці буде використовувати інформацію правоохоронних органів та інших джерел.
   
    За словами директора департаменту податкового контролю юридичних осіб дпа Ігоря Заглади, 3,7 тис. підприємств, або 66%, включені в план перевірок за принципом двох критеріїв, решта - компанії, що мають з зазначеними суб'єктами «господарські відносини». «Якщо ми перевіримо тільки ризикове підприємство, а його контрагентів ні, нехай навіть вони і не є сумнівними - результату не буде»,- сказав він.

Комментарии

You have no rights to post comments


Следующие материалы:
Предыдущие материалы:

testtest

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterСегодня посетителей1944
mod_vvisit_counterВчера посетителей19919
mod_vvisit_counterЗа неделю посетителей21863
mod_vvisit_counterНа прошлой неделе47463
mod_vvisit_counterЗа месяц посетителей61356
mod_vvisit_counterВ прошлом месяце33548
mod_vvisit_counterВсего посетителей27335637

We have: 30 guests, 1 bots online
0: 54.144.55.253
 , 
0