Підприємцям варто готуватися до збільшення термінів проведення планових та позапланових податкових перевірок, а також запровадження нового виду аудиту - оперативного. Державна податкова адміністрація розробила відповідний проект документу для підвищення ефективності контролю за сплатою податків. Експерти розцінюють дії комісії як посилення тиску на платників податків з метою збільшення переплат, пише «Комерсант-Україна».
   
    Державна податкова адміністрація (ДПАУ) оприлюднила проект змін до закону "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами", яким розширено перелік підстав для позапланової виїзної документальної перевірки та аудиту "своєчасності, достовірності і повноти сплати податків". До нинішніх дев'яти підстав (наприклад, виявлення неточностей у декларації або заявка на відшкодування ПДВ понад 100 тис. грн) додалося ще кілька: декларування "незаконних" сум ПДВ до відшкодування збитків протягом чотирьох звітних періодів. Кількість таких перевірок не обмежена, а ДПАУ зможе починати їх без судового рішення. Планова виїзна перевірка буде не частіше одного разу на рік.
   
    Крім того, ДПАУ наполягають на введенні "оперативних перевірок: інспектор буде перевіряти дотримання платником вимог законодавства при проведенні касових і розрахункових операцій, наявність дозвільних документів, пломб у місцях доступу до спирту, контролювати його зберігання та акцизні марки. Оперативний аудит не повинен перевищувати десяти днів.
   
    Податківці хочуть зробити ставку на збільшення термінів перевірок на 10-20 днів (див. довідку), а для великих платників податків - компаній з річним оборотом понад 5 млн. євро (2% всіх платників податку на прибуток) - на 60 днів. Поліпшить якість перевірок, на думку ДПАУ, і право їх припиняти, а через деякий час відновлювати. Інспектор повинен завершити перевірку великого платника не пізніше ніж на 120-й день з моменту її початку. У пояснювальній записці до проекту наголошується, що теперішні терміни перевірок недостатні "для якісного контролю" та збільшення відрахувань до бюджету.
   
    Документ суперечить заявам ДПАУ та Кабміну про налагодження партнерських відносин з бізнесом, вважають підприємці. За словами директора "Інвестиційної вагонної компанії" Олександра Рудакова, отримавши необмежений доступ на підприємства, податківці намагатимуться побільше донарахувати, щоб фінансово виправдати більш тривалий аудит. Фінансовий директор компанії "ІСТІЛ (Україна)" Купцова Олена додає, що чим більше термін перевірки, тим дорожче обійдеться підприємству організація цього процесу. "Задіяні економісти, бухгалтерія, виробничники",- говорить вона. "Підприємство під час перевірки не може проводити повноцінну діяльність - сидять перевіркою, документи заблоковані",- додає радник з економічних і податкових питань проекту "Розвиток підприємництва в Україні" IFC Дмитро П'ятаченко.
   
    Старший економіст центру "CASE-Україна" Володимир Дубровський розцінює новий законопроект як посилення адміністративного тиску на платників з метою збільшення платежів наперед. "Можна на будь-якому підприємстві знайти помилку в звітності та документах і задушити його податковими перевірками",- погоджується пані Купцова.

Комментарии

You have no rights to post comments


Следующие материалы:
Предыдущие материалы:

testtest

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterСегодня посетителей2004
mod_vvisit_counterВчера посетителей2909
mod_vvisit_counterЗа неделю посетителей9974
mod_vvisit_counterНа прошлой неделе25578
mod_vvisit_counterЗа месяц посетителей2004
mod_vvisit_counterВ прошлом месяце33548
mod_vvisit_counterВсего посетителей27276285

We have: 59 guests, 1 bots online
0: 54.144.55.253
 , 
0