Державна податкова адміністрація (ДПАУ) планує відмовити підприємствам у відшкодуванні 1 млрд грн ПДВ. Обласним податковим підрозділам направлений документ, в якому вказується сума ПДВ, яку вони повинні визнати фіктивним. Експерти відзначають, що дії фіскальних органів доводять вибірковість процесу відшкодування ПДВ, тому відмова в задоволенні заявок підприємства оскаржуватимуть в судах, як і наявність самого плану, пише «Комерсант-Україна».
   
    У розпорядженні видання опинився документ ДПАУ, направлений у всі регіональні податкові підрозділи, під назвою "Граничний рівень попередження відшкодування безпідставно заявлених сум ПДВ, не відшкодованих на 1 квітня 2008 року". Згідно з ним, у квітні необхідно визнати фіктивними заявки на 1,116 млрд грн, а показник негативного сальдо (податковий кредит) в поданих деклараціях - скоротити на 329,270 млн грн.
   
    Згідно з плановими показниками, найбільше ПДВ - близько 700 млн грн - планується не відшкодовувати у Києві, Луганській, Донецькій, Дніпропетровській, Полтавській і Одеській областях (докладніше див. таблицю). У ДПАУ пояснюють, що складання таких планів є стимулюючим фактором для регіональних податкових адміністрацій - підвищується ефективність контролю за незаконними заявками на відшкодування. Нагадаємо, в січні-березні 2008 року упереджено до повернення безпідставно заявленого податку на суму близько 2 млрд грн, що на 535,5 млн грн більше, ніж за аналогічний період минулого року.
   
    Офіційно в ДПАУ наявність плану коментувати відмовилися. Однак джерело видання в податковій розповів, що контролюючі органи орієнтуються в обсязі фіктивних заявок ще на стадії подання підприємствами декларацій, тому формування плану називають абсолютно адекватним і законним. Вперше практика подібного планування, за його словами, була застосована в 2004 році при голові ДПАУ Федора Ярошенка (з березня 2008 року є заступником голови податкового відомства). "Ми бачимо кожне підприємство, на підставі поданих до 20-го числа місяця декларацій знаємо, які в нього обороти, дивимося, чи був у нього імпорт-експорт, прийшли інвестиції, скільки співробітників працює, чи є у нього обладнання або тільки стілець і стіл",- повідомив співрозмовник видання. Таким чином, не підтвердивши свої припущення про незаконність сум в ході перевірок, ДПАУ вже визнала їх фіктивними. За даними центрального апарату, в лютому і березні заявок надійшло більш ніж на 6 млрд грн.
   
    У Мінфіні відзначають, що подібне планування незаконно і застосовується вперше. Крім того, чиновники заперечують причетність до складання подібних документів. Нагадаємо, міністерство направляє в ДПАУ місячні плани по збору податків до бюджету. "Крім знаків оклику, цей план нічого не викликає",- обурюються у відомстві. Джерело видання в міністерстві припустив, що таким чином можна "зняти половину сум" і, відповідно, укластися в план з відшкодування ПДВ. У квітні Мінфін запланував для ДПАУ відшкодувати 1,78 млрд грн. При цьому не потрібно буде просити Кабмін збільшити бюджетний ресурс на відшкодування, як це неодноразово робив глава ДПАУ Сергій Буряк. Останній раз він говорив про це на колегії ДПАУ в середині березня в присутності прем'єр-міністра Юлії Тимошенко.
   
    Експерти зазначають, що податкова адміністрація, визнаючи значні суми ПДВ фіктивними, скорочує борг з відшкодування ПДВ. На думку старшого економіста центру "CASE-Україна" Володимира Дубровського, це черговий доказ вибіркового повернення податку. "Обов'язок по відшкодуванню можна погасити двома шляхами - живими грошима або визнавши суми незаконними. Легше всього зробити останнім",- говорить він. Директор департаменту податкової політики Інституту бюджету та соціально-економічних досліджень Артем Рудик не виключає, що в даному випадку підприємства будуть мати вагомі підстави для подачі судових позовів. Пан Дубровський додає, що бізнес, можливо, заперечить і наявність подібних планів. Втім, генеральний директор виробничо-господарського об'єднання "Металургпром" Василь Харахулах не настільки оптимістичний. За його словами, судові справи тягнуться роками, а оборотні кошти "вимиваються кожен місяць".

Комментарии

You have no rights to post comments


Следующие материалы:
Предыдущие материалы:

testtest

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterСегодня посетителей1327
mod_vvisit_counterВчера посетителей6771
mod_vvisit_counterЗа неделю посетителей20854
mod_vvisit_counterНа прошлой неделе0
mod_vvisit_counterЗа месяц посетителей20854
mod_vvisit_counterВ прошлом месяце24835
mod_vvisit_counterВсего посетителей27261587

We have: 61 guests, 1 bots online
0: 54.227.97.219
 , 
0